Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Krajobraz kulturowy Kaszub w grach
wtorek, 24 maja 2016

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie przygotowało specjalne warsztaty dla nauczycieli! „Krajobraz kulturowy Kaszub w grach” to najnowsze przedsięwzięcie skupiające 16 regionalistów, którzy podczas cyklicznych dydaktycznych spotkań warsztatowych w Gdańsku tworzą… gry planszowe. Nie są to jednak zwykłe gry - planszówki bowiem wykorzystane będą jako materiał edukacyjny.

Pod okiem profesjonalnej kadry nauczyciele-kaszubiści opracowują koncepcyjnie gry w programie komputerowym. Powstają scenariusze, narracja oraz zadania do rozwiązania. Motywem przewodnim gier jest krajobraz kulturowy Kaszub, obejmujący język, tradycję, historię, środowisko przyrodnicze. Wszystkie materiały zostaną opracowane w języku kaszubskim.

Zajęcia dla kaszubistów prowadzą: Michał Kowalewski – entuzjasta i znawca gier planszowych, nauczyciel języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem wykorzystania gier w praktyce edukacyjnej, Piotr Kowzan – pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Dydaktyki w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego, specjalizujący się w edukacji dorosłych i pedagogice krytycznej, Magdalena Prusinowska – pedagożka i skandynawistka, specjalistka w grach symulacyjnych (LARP i ARG) oraz Małgorzata Zielińska – również pedagożka i skandynawistka, mistrzyni krajowa w szachach, prowadząca Studio Językowe „Klart!”.

Uwaga! Prezentacja gier powstałych w wyniku projektu nastąpi podczas wrześniowej konferencji dla nauczycieli na Uniwersytecie Gdańskim. Projekt realizowany dzięki dotacji Ministra Administracji i Spraw Wewnętrznych.

 

[FOTORELACJA]

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.