Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Już jest! Kaszubska mapa województwa pomorskiego
środa, 15 czerwca 2016

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie od dziś ma w ofercie mapę fizyczną województwa pomorskiego i mapę Kaszub. Na mapie znaleźć można miejscowości liczące powyżej 100 mieszkańców, zaś nazwy polskie przetłumaczone są na język kaszubski. Nie brakuje też kaszubskich nazw gór, jezior, rzek, etc. Nad poprawnością nazw czuwała Rada Języka Kaszubskiego.

 

Nowy produkt jest już dostępny w sprzedażyw stacjonarnej księgarni kaszubskiej na ul. Straganiarskiej 20-23 oraz w księgarni internetowej
www.kaszubskaksiazka.pl

 

Mapa fizyczna województwa pomorskiego i mapa Kaszub może trafić bezpłatnie do szkół, gdzie nauczany jest język kaszubski. Podczas wrześniowej konferencji dla nauczycieli, organizowanej przez Zrzeszenie, będzie można otrzymać bezpłatny egzemplarz okazowy dla placówki.

Projekt zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.