Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Prôwdzëwé kaszëbsczé swiãto
sobota, 2 lipca 2016

Skùńcził sã ju XVIII Zjôzd Kaszëbów we Wdzydzach.  Zapamiãtómë z niegò m.jin. Primasa Henrika Mùszińsczégò, jaczi pò kaszëbskù witôł ùczãstników i przëpòminôł ks. B. Sëchtã, J. Karnowsczégò i A. Majkòwsczégò, baro bòkadny kòncertowi program na trzech binach, biesadną mùzykã i tuńce we wiôldżim celce, rozmajité warkòwnie w skansenowsczich chëczach i gòspòdarczich bùdinkach, piãkné słuńce do 17.30 i wiôldżi deszcz zarô pózni. Do te snôżé Mùzeùm – Kaszëbsczi Etnograficzny Park we Wdzydzach, wiãcy jak sto rozmajitëch krómów, lëteracczé zéńdzenia i ... niech kòżdi z ùczãstników sóm dodô, co mù òstało w pamiãcë.  

Kaszëbi jesz rôz pòcwierdzëlë, że chcą swiãtowac, pòkazowac swòjã jednotã i redowac sã ze sparłãczeniô w pòmòrsczim wòjewództwie. Czile tësący lëdzy zôs wsadło do banë, aùtobùsów, aùtółów abò na mòtórë, czôłna czë kòła i przëjachało, żebë ùdokaznic, że jesmë razã.

Dzãkùjemë òrganizatoróm XVIII Zjôzdu i gwës za rok w Rëmi nie bãdze naju mni.

Partnerzy i sponsorzy XVIII Zjazdu Kaszubów

     

       

    

    

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.