Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
wtorek, 7 marca 2017

Wczoraj w Domu Kaszubskim obradowało jury, które zdecydowało o rozstrzygnięciu konkursu plastycznego "Tajemnice świata światów  – inspiracje twórczością Józefa Chełmowskiego ".

Na Straganiarską dotarło ponad 880 prac wykonanych przez uczniów w przeróżnych technikach – od wyklejanek, wydzieranek i pasteli, po kolaże i linoryty. Jurorzy byli pod wielkim wrażeniem różnorodności dzieł małych artystów i ich pomysłowości. Choć wybór był bardzo trudny, trzeba było wybrać najlepszych. I udało się.

Jury o zwycięzcach decydowało w następującym składzie: Tomasz Siemiński (Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie) – przewodniczący jury, Janusz Benesz (Stowarzyszenie Trefl Pomorze), Łukasz Richert (Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie), Lucyna Radzimińska (Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie), Anna Dunst (Wydawnictwo ZKP).

Oprócz trzech miejsc w każdej kategorii, jurorzy postanowili wyróżnić jeszcze dodatkowo po dwie prace w każdej grupie.

Dziś zdradzamy tylko, skąd pochodzą nasi laureaci! Nazwiska zwycięzców poznamy dopiero podczas meczu w ERGO ARENIE 13 marca! Siatkarki z Atom Trefl Sopot zmierzą się z drużyną Polski Cukier Muszynianka!

A mianowicie, laureaci pochodzą z następujących miejscowości:

Siemirowice, Prokowo, Lublewo Gdańskie, Objazda, Krokowa  – I kategoria (klasy I-III)

Stężyca, Leśno, Chmielno, Góra, Swornegacie – II kategoria (klasy IV-VI)

Puck, Swornegacie, Brzeźno Szlacheckie, Dretyń  - III kategoria (gimnazjum)

Chojnice, Miastko, Bytów, Słupsk – IV kategoria (szkoły ponadgimnazjalne)

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom naszej inicjatywy! Widzimy się na meczu w ERGO ARENIE już 13 marca. Start meczu o godz. 18.00 Wejście na halę od godz. 16.30.

Uwaga! Zachęcamy szkoły, które pojawią się na meczu do tego, aby przywiozły ze sobą kaszubskie akcenty (kaszubskie szaliki, flagi, etc.).

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.