Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
5 tysięcy młodych Kaszubów w Ergo Arenie!
piątek, 10 marca 2017

Nie cztery, a przynajmniej pięć tysięcy młodych Kaszubów zasiądzie na trybunach podczas poniedziałkowego spotkania Atomu Trefla Sopot z Polskim Cukrem Muszynianką. Dzięki temu podczas meczu może zostać pobity nie tylko sezonowy rekord frekwencji, ale i rekord głośności w siatkarskiej hali w Polsce.

Przewidywana liczba widzów na poniedziałkowym starciu Atomówek z muszyniankami dynamicznie rośnie. Oczywiście wejściówki na to spotkanie są stale kupowane również przez stałych kibiców sopockich siatkarek, jednak nie ulega wątpliwości, że frekwencja jest w dużej mierze uzależniona od liczby dzieci uczących się języka kaszubskiego, które trafią na mecz dzięki współpracy Stowarzyszenia Trefl Pomorze i Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

- Wciąż spływają do nas kolejne zgłoszenia. Kiedy informowaliśmy o tym, że zawita do nas ponad cztery tysiące kaszubskich dzieci, wiedzieliśmy o tym, że do ERGO ARENY przyjedzie 89 busów z 87 szkół. Obecnie mamy potwierdzony przyjazd już 5032 młodych Kaszubów, a od części placówek nie otrzymaliśmy jeszcze list, więc liczba ta może jeszcze wzrosnąć. Pewnym jest więc już, że ustanowimy najlepszy wynik frekwencji w tym sezonie ORLEN Ligi, a może uda nam się pobić jeszcze inne rekordy – zapowiada Justyna Gdowska, rzecznik sopockiego klubu.

Jednym z nich może być wynik głośności uzyskany w hali podczas ligowego meczu siatkówki. Po drugim secie spotkania Atomu Trefla z Polskim Cukrem Muszynianką zmierzony zostanie poziom natężenia dźwięku w kilku punktach ERGO ARENY, po czym dowiemy się, jak wielki hałas są w stanie stworzyć sympatycy Atomówek. Czy obiekt na granicy Sopotu i Gdańska stanie się najgłośniejszą siatkarską halą w Polsce?

- Z tego co wiemy, żaden z klubów PlusLigi i ORLEN Ligi nie opublikował dotąd podobnych pomiarów. Nie planujemy jednak mierzyć głośności tylko dlatego, by móc przypisać sobie jakieś tytuły, a przede wszystkimi po to, by pokazać wszystkim, jak wspaniałymi kibicami są dzieci i jak znakomitą atmosferę potrafią stworzyć. Ubiegłoroczny mecz z Chemikiem zapadł w pamięć wszystkim – zawodniczkom, członkom sztabu, organizatorom i kibicom, a atmosfera jaka wtedy panowała w ERGO ARENIE przypominała tę z najlepszych, reprezentacyjnych widowisk. Jesteśmy przekonani, że tym razem wszyscy widzowie również dadzą z siebie wszystko, czyniąc poniedziałkowy wieczór niezapomnianym – mówi Gdowska.

____________________________________________________________________________

Serdecznie zapraszamy na mecz siatkówki kobiet w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu, gdzie w poniedziałek, 13 marca br. o godzinie 18:00 siatkarki ATOMU TREFL SOPOT zagrają z zespołem POLSKI CUKIER MUSZYNIANKA.

Podczas meczu poznamy laureatów drugiej edycji konkursu plastycznego, zatytułowanego  Tajemnice świata światów  – inspiracje twórczością Józefa Chełmowskiego, zorganizowanego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze w ramach wspólnej inicjatywy Aktywne Kaszuby.

Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła wyjątkowej twórczości artysty, malarza, rzeźbiarza, filozofa ludowego, konstruktora  Józefa Chełmowskiego. Konkurs skierowany był do uczniów szkół, w których nauczany jest język kaszubski. Otrzymaliśmy już ponad 750 prac wykonanych  w przeróżnych technikach – od wyklejanek, wydzieranek i pasteli, po kolaże i linoryty. Kto będzie laureatem w tym roku? Wszystkiego dowiemy się na meczu. Zatem bądźmy razem tego dnia w hali Ergo Arena, aby wspólnie kibicować po kaszubsku i pogratulować najlepszym.

Zapraszamy do skorzystania z specjalnej oferty promocyjnej uczestnictwa w meczu przygotowanej dla członków i sympatyków ZKP.

Kibicujmy Atomówkom razem z dziećmi uczącymi się języka kaszubskiego i stwórzmy razem niezapomniane widowisko!

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.