Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Pobili rekord frekwencji Ligi siatkówki! (Galeria)
wtorek, 14 marca 2017
Nie znaleziono zdjecia
Nagrodzeni laureaci z I - III miejsc w konkursie plastycznym Aktywne Kaszuby

Wyróżnieni laureaci z konkursu plastycznego Aktywne Kaszuby 

Mecz Atomu Trefla Sopot z Polskim Cukrem Muszynianką ogląda najliczniejsza publiczność w historii żeńskich klubowych rozgrywek siatkarskich w Polsce. W ERGO ARENIE zgromadziło się aż 9 137 kibiców! Sopocki klub tym samym poprawił własny rekord 8 558 widzów, ustanowiony  podczas ubiegłorocznego finału.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

O tym, że podczas meczu Atomu Trefla z Polskim Cukrem Muszynianką będą bite rekordy frekwencji, wiadomo było już od dłuższego czasu. Dzięki współpracy Stowarzyszenia Trefl Pomorze ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim na to spotkanie dotrzeć miały tysiące uczniów pomorskich szkół, którzy uczą się na co dzień języka kaszubskiego. Ich udział w spotkaniu ekip z Sopotu i Muszyny był zwieńczeniem konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby”, którego laureaci nagradzani byli w przerwach siatkarskiego starcia.

Z dnia na dzień liczba grup chętnych na udział w tym widowisku rosła i ostatecznie zamiast spodziewanych 4 000 dzieci, do ERGO ARENY zawitało aż 6 088 uczniów ze 137 kaszubskich szkół! Ich grono uzupełnili oczywiście fani, którzy od lat wspierają sopocki zespół. Wspólnie stworzyli oni na trybunach znakomitą atmosferę i ustanowili nieosiągalny dla innych wynik – 9 137 widzów na meczu siatkówki żeńskiej w Polsce.

- Jesteśmy wdzięczni każdemu kibicowi, który w poniedziałek pojawił się na trybunach. Na szczególne podziękowania zasługują oczywiście organizacje odpowiedzialne za to, że na mecz mogło dotrzeć aż tak wielu młodych Kaszubów – Stowarzyszenie Trefl Pomorze i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Dziękujemy także dyrektorom i nauczycielom każdej ze 137 szkół, których uczniowie dziś zagościli na trybunach. Wielu z nich w poniedziałkowe popołudnie po raz pierwszy pojawiło się na meczu siatkówki. Jesteśmy przekonani, że wyniosą z ERGO ARENY znakomite wspomnienia i jeszcze nie raz zagoszczą na naszym spotkaniu. Mamy jednak nadzieję, że z jednej strony zarazimy uczniów sportową pasją, a z drugiej pokażemy całej siatkarskiej publiczności w Polsce, jak piękną częścią Pomorza są Kaszuby. Na to wyjątkowe poniedziałkowe wydarzenie przygotowaliśmy wiele zabaw i animacji po kaszubsku i o Kaszubach – powiedział Marek Wierzbicki, prezes sopockiego klubu.

Atom Trefl pobił rekord wszech czasów ORLEN Ligi, ustanowiony przed rokiem w ERGO ARENIE podczas finałowego starcia Atomówek z Chemikiem Police. Wtedy sopociankom kibicowało 8 558 widzów, w dużym stopniu również pochodzących z kaszubskich szkół. Tamten rezultat z kolei strącił z pierwszego miejsca siedmiotysięczną publiczność, która w marcu 2012 roku śledziła mecz… Atomu Trefla z Muszynianką.

Po drugim secie poniedziałkowego starcia ustanowiono jeszcze jeden rekord. W długiej przerwie spotkania w hali na granicy Sopotu i Gdańska fani zrobili niesamowity hałas, sprawiając, że ERGO ARENA stała się najgłośniejszą siatkarską halą w Polsce! Przy współpracy z trójmiejskim studiem gier RabbitGames sopocki klub zmierzył, iż poziom natężenia dźwięku osiągnął 115 dB, co jest porównywalne z hałasem emitowanym przez silnik samolotowy.

Zarówno przed meczem, w jego trakcie, jak i po nim nie brakowało licznych Kaszubskich akcentów. Najpierw reprezentująca ten region wokalistka Weronika Korthals po kaszubsku zaśpiewała piosenkę z serialu Rodzina Treflików, później widzowie musieli się zmierzyć z pytaniami na temat Kaszub, a podczas przedmeczowej prezentacji Atomówki były przedstawiane w dwóch językach. W przerwach na parkiecie pojawiali się laureaci konkursu Aktywne Kaszuby, a na trybunach równie mocno co klubowe, zielono-niebieskie barwy, widoczne były te żółto-czarne, charakterystyczne dla Kaszub.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z finału Aktywnych Kaszub:


Poniżej prezentujemy pełną listę tegorocznych laureatów konkursu plastycznego Aktywne Kaszuby:

 

I KATEGORIA (KLASY I – III SZKOŁY PODSTAWOWEJ)

Miejsce 1.  KINGA GRZANKA

Siemirowice  - Szkoła Podstawowa w Siemirowicach

Miejsce 2. KACPER WYDROWSKI

Prokowo - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prokowie

Miejsce 3. DOMINIKA FORMELA

Lublewo Gdańskie - Szkoła Podstawowa w Lublewie Gdańskim

 

WYRÓŻNIENIA

HANNA SZEWCZYK

Objazda  - Szkoła Podstawowa w Objeździe 

OLIWIA MURZYNKOWSKA  

Krokowa - Szkoła Podstawowa w Krokowej

MARTA BIERNAT 

Stężyca - Szkoła Podstawowa w Stężycy

 

II KATEGORIA  KLASY IV – VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Miejsce 1. KINGA KUZIEMKOWSKA 

Stężyca - Szkoła Podstawowa w Stężycy

Miejsce 2. HUBERT SZREDER

Leśno - Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Leśnie  

Miejsce 3. ZOFIA SZAJWAJ

Chmielno - Szkoła Podstawowa w Chmielnie

 

WYRÓŻNIENIA

MARTYNA WEJHER 

Góra - Samorządowa Szkoła Podstawowa im. J. Wejhera w Górze

BARTOSZ JEŻEWSKI 

Swornegacie -  Szkoła Podstawowa w Swornychgaciach 

 

III KATEGORIA GIMNAZJUM

Miejsce 1.  MIKOŁAJ HEWELT

Puck - Niepubliczne Gimnazjum w Pucku

Miejsce 2. EWELINA GOSTOMCZYK

Swornegacie - Gimnazjum w Swornychgaciach

Miejsce 3. MARTA MYSZKA 

Brzeźno Szlacheckie - Gimnazjum w Brzeźnie Szlacheckim  

 

WYRÓŻNIENIA

ZUZANNA NAPIERAJ 

Dretyń - Gimnazjum w Dretyniu

URSZULA GOSTOMCZYK 

Swornegacie - Gimnazjum w Sworychgaciach

 

IV KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

Miejsce 1.  AGNIESZKA STOPA

Chojnice - Technikum nr 3 im. Bohaterów Szarży po Krojantami w Chojnicach

Miejsce 2. KAROLINA OLCHOWIK

Miastko - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku

Miejsce 3. MATEUSZ STANISŁAWSKI 

Bytów - Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie

 

WYRÓŻNIENIA

MARTA PAWULSKA 

Słupsk Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupsku

 

Nagroda specjalna Burmistrza Brus

KALINA WARNKE

Społeczne Gimnazjum w Czersku 


Wszystkim laureatom gratulujemy !

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.