Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nagroda dla mapy ściennej
poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Jest nam miło poinformować, że dwujęzyczna mapa ścienna Mapa fizyczna województwa pomorskiego i mapa Kaszub, której wydawcą było Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie wspólnie z firmą CartoTeam z Wrocławia, która wykonała opracowanie karotgraficzne, zdobyła 3 miejsce w konkursie na Mapę Roku 2016 organizowanym przez Stowarzyszenie Kartografów Polskich.

Nagrodzona mapa zawiera polsko i kaszbskojęzyczne nazwy miejscowości  liczących powyżej 100 mieszkańców. Na mapie nie brakuje też kaszubskich nazw fizjograficznych takich obiektów jak góry, jeziora, rzeki, etc. Nad poprawnością językową nazw czuwała Rada Języka Kaszubskiego. Mapa została wydana dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

     

 

Mapa fizyczna województwa pomorskiego i mapa Kaszub jest do nabycia w stacjonarnej księgarni kaszubskiej na ul. Straganiarskiej 20-23 oraz w księgarni internetowej
www.kaszubskaksiazka.pl

 

źródło: http://www.polishcartography.pl (artykuł Rozstrzygnięcie konkursów Mapa Roku 2015 i 2016)

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.