Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Ruszył KASZUBSKI FLIS 2017
poniedziałek, 15 maja 2017
Nie znaleziono zdjecia
Fot. Rafał Kohnke

Załoga z Jastarni podjęła wyzwanie, jakim jest spływ z punktu zerowego Wisły do Gdańska. Całość wyprawy ma zająć ok. 2 tygodni. Ekipa nauczona doświadczeniem zrezygnowała w tym roku ze spływu tradycyjną Pomeranką, co związane jest trudnościami jakie przysporzył im niski stan wody w Wiśle przed paroma laty.

Fot. Rafał Kohnke

Z tego powodu kaszubską łódź zastąpiła tratwa „Zuzia”, która została specjalnie wyremontowana i zmodyfikowana, aby znieść trudy 2-tygodniowej podróży. Konstrukcja wspiera się na dwóch kadłubach oraz posiada zbiornik wyporowy, dzięki którym powinna znieść przeszkody jakie postawi przed nią Królowa polskich rzek.   

Fot. Rafał Kohnke

Ekipa, w składzie: Jan Gwardzik, Rafał Kohnke, Szymon Konkel i Martin Konkel (we wtorek dołączy do nich Andrzej Ciechański, inni spędzać będą na tratwie po dwa, trzy dni), zameldowała się w sobotę w Oświęcimiu, gdzie rozpoczęli wodowanie i montaż tratwy. Na śluzie Dwory swoją pomoc kaszubskim podróżnikom użyczył Jakub Stonawski. W niedzielę załoga dotarła do zerowego punktu Wisły, gdzie zaplanowany został nocleg. W poniedziałek z rana kaszubscy wędrowcy wyruszyli w dalszą podróż, a ich celem jest dotarcie do Krakowa.

Całej załodze życzymy pomyślnych wiatrów, słońca oraz stopy wody pod kilem!

Fot. Rafał Kohnke

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.