Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kaszubska Księgarnia z Kartą do Kultury!
czwartek, 18 maja 2017

Księgarnia Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego przyłączyła się do akcji Metropolitalnej Karty do Kultury. Każdy posiadacz karty otrzyma 10 % zniżki na wydawnictwa sprzedawane w księgarni w Domu Kaszubskim przy ul. Straganiarskiej 20-23 w Gdańsku.

Od stycznia 2017 r. we wszystkich bibliotekach publicznych w Trójmieście oraz wielu na terenie województwa pomorskiego obowiązuje Metropolitalna Karta do Kultury. Dzięki niej można nie tylko wypożyczać książki , ale też otrzymać zniżki w rozmaitych instytucjach kultury, klubach i kawiarniach.

To nowość, bo do tej pory taka karta funkcjonowała jedynie na terenie Gdańska. W 2011 roku wprowadziła ją tutejsza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego. Miała to być forma zachęty do wypożyczania książek w dobie Internetu, a zarazem znak, że biblioteka chce iść z duchem nowych czasów. Udało się, bo już w pierwszym kwartale po wprowadzeniu karty zanotowano wzrost liczby osób korzystających z usług biblioteki o 21 proc.

Metropolitalna Karta do Kultury zapewnia nie tylko wygodę korzystania z bibliotek w Trójmieście, ale także jest przepustką do całej masy zniżek w teatrach, galeriach i kawiarniach. W Gdyni są to m.in. Muzeum Emigracji, Muzeum Miasta Gdyni, Centrum Kultury w Gdyni, Teatr Gdynia Główna, Teatr Miejski i Muzyczny. W Gdańsku karta upoważnia do otrzymania zniżki np. w Klubie Żak, Europejskim Centrum Solidarności, Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, Centrum Hewelianum czy kawiarni W Starym Kadrze. Lista miejsc, które honorują Kartę do Kultury, z roku na rok rośnie.

Pełną listę partnerów, honorujących Kartę do Kultury znaleźć można pod poniższym adresem:

http://www.wbpg.org.pl/tresc/zni%C5%BCki-z-kart%C4%85-do-kultury-partnerzy

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.