Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
XIX Zjazd Kaszubów w Rumi!
czwartek, 1 czerwca 2017

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Miasto Rumia

pragną zaprosić Kaszubów, Pomorzan

i wszystkich odwiedzających nasz region 

do udziału w XIX  Światowym Zjeździe Kaszubów,

który odbędzie się 1 lipca w Rumi!

To największa plenerowa impreza na Kaszubach – święto muzyki kaszubskiej, promocja kultury naszego regionu, a przede wszystkim spotkanie Kaszubów z całego świata.

W tym roku Kaszubi przybędą do Rumi. Głównym miejscem wydarzeń będzie stadion MOSiR-u oraz Park Miejski .

Każdy, kto zjawi się 1 lipca w Rumi, będzie mógł liczyć na sporą dawkę dobrej muzyki. Nie zabraknie też kaszubskich rękodzielników z najdalszych zakątków regionu i oczywiście przysmaków kaszubskiej kuchni. Jak co roku najlepsi kaszubscy karciarze rozegrają turniej baśki.

Gwiazdami tegorocznej edycji Zjazdu Kaszubów będzie Kamil Bednarek oraz Monika Lewczuk!

Na Zjazd Kaszubów będzie można jak co roku dotrzeć Transcassubią, pociągiem, który jest symbolem zjazdu. Przywozi on uczestników na zjazd pokonując po drodze spory fragment Kaszub. Poniżej prezentujemy aktualny rozkład jazdy:

Podobnie jak w zeszłym roku za przejazd Transcassubią pobierana będzie opłata w wysokości 10 złotych. Każdy podróżnik otrzyma bilet:

Bilet będzie można nabyć w biurze Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Gdańsku lub w pierwszym składzie Transcassubii w dniu Zjazdu. Dzieci do 15 roku życia podróżują nieodpłatnie.

Spotykamy się 1 lipca w Rumi!

Rôczimë na zjôzd!

 

Parking dla autokarów:

Przepustka dla_autokaru.pdf

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.