Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Międzynarodowy Festiwal Folkloru dobiegł końca
wtorek, 1 sierpnia 2017

Międzynarodowy Festiwal Folkloru jest jedną z największych imprez folklorystycznych na Kaszubach. W ciągu kilku dni imprezy zobaczyliśmy zespoły zarówno z Kaszub jak i innych części świata. Występy odbyły się jednocześnie na kilku scenach w różnych częściach Kaszub. W ramach tego festiwalu występują zespoły z całego świata, które prezentują widzom swoje obyczaje, muzykę, taniec, śpiew jak również stroje. Cały festiwal był niezwykle piękny i barwny korowodem będący hołdem dla tradycji różnych kultur. 

W tegorocznej edycji imprezy gościliśmy reprezentantów z następujących krajów:

·  „Gay Scavoir” z Francji

·  „Ahuna Ohana” z Hawajów

·   Zespół chórów i tańca Lorca z Hiszpanii

·  „Guarionex de Puerto Rico” z Portoryko

·  „Alvaraes” z Portugalii

·  „Deti Gor” z Rosji

·  „Vlastimir Pavlović Carevac” z Serbii

·  „A Lanterna” z Włoch

·  „Sabinovacan” ze Słowacji

·  „Gay Scavoir” z Francji

oraz oczywiście rodzime kaszubskie zespoły:

·   Zespół Folklorystyczny "Kaszubskie Nuty" z Nowego Klincza

·   Dziecięco - Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny "Kaszëbë" z Chojnic

·   Zespół Pieśni i Tańca "Bławatki" z Chojnic

·   Kaszubski Zespół Folklorystyczny "Krëbane" z Brus

·   Zespół "Kaszuby" z Wiela - Karsin 

·   Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Kościerzyna" z Kościerzyny

·   Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej „KASZUBY”

 

Relacje z Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach tutaj

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” odbyły się liczne występy. Rozpoczęły się w środę 26 lipca od inauguracji we Wielu o godzinie 20.00 wystąpiły zespoły z Francji, Hawajów, Hiszpanii, Portoryko, Portugalii, Rosji, Serbii, Włoch, Słowacji oraz Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Kościerzyna”, Kaszuby-Wiele-Karsin, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej „Kaszuby”, Kaszubskie Nuty z Nowego Klincza, Kaszëbë z Chojnic,  Bławatki oraz Krëbane z Brus. Następnie we czwartek wystąpiły na scenie w Wielu Dzôtczi i Gwiżdże. W piątek w Brusach odbyły się pokazy Strongman Show, na festiwalowej scenie wystąpiły zespoły Papa D, Video oraz dyskoteka do późnych godzin. Ostatniego dnia w niedziele po Mszy św. oraz przemarszu wszystkich Zespołów odbył się Koncert Finałowy na stadionie miejskim w Brusach.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata" - Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach, oraz współorganizatorów: Gminy Brusy, Gminy Karsin, Gminy Konarzyny, Gminy Kościerzyna oraz Miasta Kościerzyna.

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.