Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Zapraszamy na Jarmark Domikański!
czwartek, 10 sierpnia 2017

Powoli mija już 2. tydzień Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. Tradycyjnie nasz czarno-żółty namiot pojawił się  przy ul. Straganiarskiej pod Domem Kaszubskim. Nasza ulica w tym roku wypełniona jest kramami artystów oraz rzemieślników. Przy naszym stanowisku zakupić można wspaniałe produkty z wzorami haftu kaszubskiego m.in. obrusy, poduszki czy też krawaty. W asortymencie znajdują się również instrumenty i stroje kaszubskie, czarno-żółte flagi jak i szaliki oraz ręcznie robione maskotki dla najmłodszych.

Jak co roku znajdziecie u nas wspaniałe pozycje dla najmłodszych m.in. książki „Parasol Oli” Joanny Zorn Szumiło, „Czë mùcha mô jãzëk” Tomasza Fopke jak i Mini Puzzle - Józef Chełmowski. Dla entuzjastów historii do zaproponowania mamy wspaniale opracowaną biografię ks. ppłk Józef Wryczy autorstwa dra Krzysztofa Kordy, książkę „Nieustraszeni...”, w której Marian Hirsz przybliża losy 66. Kaszubskiego Pułk Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz kolejną część Vademecum kaszubskiego autorstwa prof. Cezarego Obracht-Prondzyńskiego pt. „Ruch kaszubsko-pomorski”.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE! JARMARK TRWA DO 20 SIERPNIA!

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.