Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
7. Kaszubskie Bajania!
wtorek, 12 września 2017

Zapraszamy 24 września 2017 roku na kościerski rynek na "Bajkowy Festyn Rodzinny" będący inauguracją siódmej edycji kampanii społecznej „Kaszubskie Bajania”.

Głównym wydarzeniem tegorocznego spotkania będzie promocja trzech nowych publikacji dla dzieci: „Zaklęta stegna. Bajki kaszubskie” i „Gduńsk basniowô stolëca Kaszub” Jerzego Sampa oraz „Szorëm Òlë” Joanny Zorn Szumiło.

Ponadto tego dnia będzie można uczestniczyć w licznych grach, konkursach i warsztatach regionalnych. A właściwie to będzie trzeba uczestniczyć, gdyż organizatorzy przygotowali liczne nagrody i upominki. Będzie moża nauczyć sie tańca nowoczesnego Zumba, zarówno przy nowoczesnej jak i kaszubskiej muzyce. Nie zabraknie również występów zespołów dziecięcych: "Młoda Kościerzyna" oraz „Roczitkòwé Jagòdë” . Ponadto starsi będa próbowali zaskoczyć dzieci bajkami, wierszykami opoowiadanymi ze sceny po kaszubsku! Jak co roku nie zabraknie możlowiści do nabycia kaszubkich pamiątek od naszych twórców.

Startujemy w niedzielę o godzinie 14.00. Zapraszamy na kościerski rynek!

Zapraszamy 24 września na bajkową imprezę rodzinną pełną atrakcji!
 

„Szorëm Òlë” jest pierwszą książeczka kreatywna w języku kaszubskim dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkoły podstawowej. Książka opowiada historię małej Oli, która poznaje otaczający ją świat. Całość bogato ilustrowana kolorowymi rysunkami z dodatkiem w postaci zestaw naklejek.

   

„Gduńsk basniowô stolëca Kaszub” jest ostatnim zestawem baśni oraz opowiadań kaszubskich napisanym za życia przez profesora Jerzego Sampa. Czytelnicy dosyć długo czekali na tego typu pozycję gdańskiego pisarza, bo ponad trzydzieści lat od czasów publikacji „Zaklętej stegny”. Książka wydana jest w kaszubskiej wersji językowej dzięki tłumaczeniu Grzegorza Schramkego. Jest ona zatem świetny i pożyteczny materiałem poznawczo-ćwiczeniowy dla najmłodszego i młodego kaszubskojęzycznego czytelnika.

Kaszubskie Bajania to kampania społeczna realizowana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Radio Gdańsk. Powstała ona z myślą o dzieciach, aby już od najmłodszych lat zapoznawały się z dziedzictwem kulturowym Kaszub. Celem kampanii między innymi jest podniesienie świadomości w społeczeństwie o roli czytania dzieciom. Kampania jest relizowana dzięki środkom zebranym z 1% podatku dochodowego dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (KRS 0000228279).

W ramach Kaszubskich Bajań odbywają się spotkania z dziećmi w przedszkolach, domach dziecka i szpitalach, podczas których lektorzy czytają dzieciom bajki, a także opowiadają o pięknych zwyczajach i obrzędach kaszubskich. Najważniejszym wydarzeniem kampanii społecznej Kaszubskie Bajania jest organizowany – specjalnie dla najmłodszych i ich najbliższych – Bajkowy Festyn Rodzinny z grami, zabawami, konkursami i występami zespołów dziecięcych.

Na imprezę zapraszają: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Radio Gdańsk oraz Burmistrz Miasta Kościerzyna.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk.

Projekt zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Sponsorami tegorocznej edycji Kaszubskiego Bajania jest PKO Bank Polski.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.