Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Koncert Pawła Ruszkowskiego w Centrum Św. Jana
środa, 13 września 2017

W miniony, piątkowy wieczór w gdańskim Centrum Św. Jana, mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie Pawła Ruszkowskiego wraz z zespołem, który promował wydaną w tym roku płytę „Kamiszci”. Jest to zbiór 12 utworów, których tekst stanowi zarówno polska jak i kaszubska poezja. Pojawiają się także tłumaczenia znanych zagranicznych utworów, m.in. „Candle in the Wind" Eltona Johna czy „My Way” Franka Sinatry.  Projekt podkreśla jazz-folkowa muzyka, która pozwala  przenieść się do innego świata. Całe wydarzenie poprowadzili Włodzimierz Machnikowski i Dariusz Podbereski z Radia Gdańsk.

Spoglądając na zebranych ludzi, można było dostrzec, że wokalista zaczarował widownię swą barwą głosu, a półmrok panujący w pomieszczeniu stworzył niezwykły nastrój, który pozwolił, chociaż na moment, zapomnieć o codzienności. Wszystkie oczy zwrócone były na scenę, ustawioną w murach dawnego kościoła. W powietrzu czuć było emocje, które wzrastały z każdym dźwiękiem, z każdą piosenką, by w końcu wybuchnąć gromkim aplauzem i podwójną owacją na stojąco.

Po koncercie, każdy mógł osobiście pogratulować występu muzykom i zebrać autografy na albumie.

Przypominamy, że album "Kamiszczi" można zakupić na poniższych stronach":

https://sklep.strefapiosenki.pl/…/Pawel-Ruszkowski-Kami…/194

https://sklep.dalmafon.pl/Pawel-Ruszkowski-Kamiszczi

 

Ewa Nowicka

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.