Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Franciszek Sędzicki - piewca ziemi kaszubskiej
piątek, 20 października 2017

Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska wystawą pt. Franciszek Sędzicki (1882-1957) - piewca ziemi kaszubskiej, w 60. rocznicę jego śmierci, pragnie przypomnieć sylwetkę zasłużonego poety, działacza regionalnego i bibliotekarza, przywołać  jego działalność literacką, społeczną i zawodową, a tym samym upamiętnić zasługi dla polskiej kultury. Materiał zgromadzony na wystawie pochodzi ze zbiorów PAN Biblioteki Gdańskiej. Pokażemy autografy wierszy, rękopisy, maszynopisy i drukowane wiersze, opowiadania oraz artykuły zamieszczane w prasie pomorskiej.

Ekspozycji towarzyszy wystawa fotografii Kaszuby bliskie sercu autorstwa Edmunda Kamińskiego, znanego i cenionego fotografika, działacza kaszubskiego, emerytowanego pracownika Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.  Na jego zdjęciach ukazane są  krajobrazy, zabytki, uroczystości publiczne i życie powszednie na Pomorzu.

Wystawa będzie czynna od 24 października do 30 listopada 2017 r. (nowy budynek PAN BG, ul. Wałowa 24). Na otwarcie zapraszamy we wtorek 24 października o godz. 13:00.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.