Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nowy Prezes Zarządu KUL
piątek, 27 października 2017

Rada Fundacji „Kaszubski Uniwersytet Ludowy” w dniu 16.10.2017 powołała na stanowisko Prezesa Zarządu Pana Mariusza Mówkę.

Mariusz Mówka. Lat 56, żonaty 2 dzieci. Mieszka w Gniewinie. W 1987 roku ukończył UG na kierunku historia, specjalność nauczycielska.

Absolwent studiów podyplomowych na SGH w Warszawie z zakresu zarządzania projektami UE. W latach 1994-2004 sekretarz Gminy Gniewino. W latach 1999-2003 kierował biurem Zarządu Pomorskiego Stowarzyszenia Gmin Wiejskich (obecnie Związek Gmin Pomorskich). Wykładowca na Podyplomowym Studium Prawa i Funduszy Europejskich na Wydziale Zarządzania Politechniki Gdańskiej. Współautor i realizator projektów medialnych finansowanych przez Komisję Europejską, realizowanych przez TVP O/Gdańsk. Współpracował z organizacjami pozarządowymi w Polsce i zagranicą, w ostatnich latach w obszarze edukacji finansowej i mikroprzedsiębiorczości. W latach 2012-2015 koordynator Europejskiej Sieci Zadłużenia Konsumenckiego ECDN. Autor i współautor szeregu strategii, w tym Lokalnej Grupy Kaszuby. Od kilkunastu lat współpracuje z KUL jako ekspert w projektach współpracy międzynarodowej z Ukrainą.

Pracował jako trener, doradca projektowy i ewaluator. W latach 2005-2006 koordynował pracą grup roboczych w ramach ZK-P, które doprowadziły do opracowania strategii ochrony oraz rozwoju języka i kultury kaszubskiej.

Posiada duże doświadczenie związane z planowaniem projektów oraz analizą strategiczną dla NGO i mikrofirm.

Nowy Prezes obejmie stanowisko z dniem 1.12.2017 r.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.