Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Apel ws. subwencji na nauczanie języka kaszubskieg
poniedziałek, 11 grudnia 2017

Gdańsk, 5 grudnia 2017 r.

Rada Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego z niepokojem odbiera różne, czasami sprzeczne informacje na temat nauczania języka kaszubskiego w szkołach na Pomorzu.

Rada stoi na stanowisku, iż w okresie poważnych przekształceń strukturalnych szkolnictwa nie należy wprowadzać kolejnych zmian. Dotyczy to tak statusu zawodowego nauczycieli, ale też zmian w naliczaniu środków subwencyjnych np. na nauczenie języka kaszubskiego.

Rada apeluje do władz oświatowych o rzetelną informację na temat projektowanych zmian. Apeluje także o rozważenie wstrzymania zmian algorytmu subwencji w tym zakresie przynajmniej do czasu zakończenia wdrażania nowej struktury szkolnictwa tym bardziej, że pojawiają się też obawy nie tylko o utratę pracy (godzin), ale i o zamykanie tzw. małych szkół.

Rada apeluje także o zwiększenie środków finansowych na tzw. godziny do dyspozycji dyrektorów szkół. Pozwalałaby one m. in na organizację zajęć związanych z poznawaniem dziedzictwa kulturowego w danym regionie.

Wojciech Książek
(Przewodniczący Sekcji)

          Barbara Kamińska
(Zastępca Przewodniczącego Sekcji)

  Anna Kocik
(Zastępca Przewodniczącego Sekcji)

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.