Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kaszubski Nobel z nowym właścicielem
piątek, 15 grudnia 2017

Uroczystość odbyła się 12 grudnia 2017 roku w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Kapituła Medalu Stolema złożona z pełnoprawnych członków Klubu Studenckiego „Pomorania” postanowiła przyznać to zaszczytne wyróżnienie ks. Romanowi Skwierczowi –aktywnemu działaczowi regionalnemu, wieloletniemu kapelanowi słupskiego i wejherowskiego oddziału ZKP oraz laureatowi wielu konkursów gawędziarskich.

Tegoroczny laureat medalu Stolema, ks. Roman Skwiercz

Jubileuszowa 50. gala rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem hymnu „Zëmia Rodnô. Następnie Ewelina Stefańska, prezes Klubu Studenckiego „Pomorania”, przedstawiła roczną działalność Pomorańców. Kolejnym elementem było przeczytanie przez Weronikę Okoniewską laudacji, która przybliżyła wszystkim zebranym gościom sylwetkę laureata. Ksiądz Roman Skwiercz został przyjęty do grona Stolemowców przez Edmunda Szczesiaka (laureata z 2000 roku ).

Prezes KS Pomorania, Ewelina Stefańska, wręcza medal Stolema tegorocznemu laureatowi

Prezes ZKP, prof. Edmund Wittbrodt, składa gratulacje ks. Romanowi Skwierczowi

Po uroczystym odznaczeniu medalem przyszedł czas, aby kilka słów powiedział nowo wybrany Stolem. Jak przystało na doświadczonego gawędziarza nie obyło się bez żartów i zabawnych historii z życia wziętych.

Przemowa tegorocznego Stolemowca

W części artystycznej mogliśmy wysłuchać mini recitalu Pawła Ruszkowskiego, który między innymi zaprezentował utwór o Remusie, postaci bardzo bliskiej tegorocznemu laureatowi, napisany na podstawie „Ballady o głupim Jasiu” Jacka Kaczmarskiego.

Występ Pawła Ruszkowskiego

KS Pomorania z swoim sztandarem

Tegoroczną galę patronatem medialnym objął miesięcznik społeczno-kulturlany „Pomerania”.

 

Ewa Nowicka

KS Pomorania

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.