Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Najpiękniejsze kaszubskie kolędy na Święta
piątek, 15 grudnia 2017

Kolędy  i pieśni religijne mają swoje utrwalone miejsce nie tylko w polskich kościołach, ale i w domach, sercach, w duchowej tradycji. W związku z zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia Księgarnia Kaszubska Książka poleca najpiękniejsze płyty, które umilą czas oczekiwania na Święta.

Na płycie kolędowej pt. "Kolędy z Tatą", na której po polsku i kaszubsku śpiewają Ania i Tomasz Fopke, znalazło się 6 tradycyjnych utworów bożonarodzeniowych polskich i tyle samo współczesnych, kaszubskich z tekstami m.in. Kazimierza Jastrzębskiego.

Aranżacja utworów: Tadeusz Korthals.
Grafika płyty: Bartosz Trepiński.

Mówi Tomasz Fopke: Postawiliśmy na rodzinne śpiewanie. W naszym domu tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia wspólnie śpiewamy kolędy. W tym roku postanowiliśmy utrwalić na płycie część z tego repertuaru. Smakowite, barwne aranżacje stworzył Tadeusz Korthals. Ta płytka skupia w sobie tradycję i współczesność, wyraźnie zaznacza kulturę kaszubską na tle ogólnopolskiej i... łączy pokolenia.

"Kolędy z Tatą" w Ksiegarni Kaszubska Książka

 

________________________________________________________________________

Kolędy opracowano na chór z towarzyszeniem orkiestry. Opracowania dokonał Maciej Bolewski. W wykonaniu kolęd chórowi Discantus towarzyszy wspaniała Orkiestra Kameralna Progress Szymona Morusa.

Tutaj można odsłuchać fragment kolędy z płyty:

"Gòdë na Kaszëbach. Kaszubskie kolędy" w Księgarni Kaszubska Książka

 

________________________________________________________________________

 

 

Chór Kameralny „Discantus” przygotował dla swoich fanów i wielbicieli muzyki kaszubskiej świąteczną niespodziankę. Chórzyści pod dyrekcją Sławomira Bronka nagrali płytę z kaszubskimi kolędami pod tytułem „Nad mòrzã, północą”. Jest to kolejna płyta świąteczna w ich dorobku. Chór wydał cztery lata temu ciepło przyjętą płytę „Gòdë na Kaszëbach”.

Tutaj można odsłuchać kolędę "Czemu nie nad naszym morzem?":

 

"Nad mòrzã, północą. Kolędy kaszubskie" w Księgarni Kaszubskiej

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.