Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
wtorek, 6 lutego 2018

W dniu 14 lutego 2018r. w Senacie RP odbędzie się seminarium pt.: Różnorodność językowa w Polsce jako dobro wspólne.

    Wydarzenie organizują Kaszubski Zespół Parlamentarny we współpracy ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim i Instytutem Kaszubskim w Gdańsku z okazji Międzynarodowego Dnia Język Ojczystego. W programie zostaną zreferowane tematy dotyczące nie tylko języka kaszubskiego, ale wszystkich języków mniejszościowych w Polsce.

Swoje referaty przedstawią:

  • Tomasz Wicherkiewicz (dr hab., Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu),
  • Kazimierz Kleina (Senator, Przwodniczący Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego),
  • Tomasz Fopke ( Dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Członek Rady Języka Kaszubskiego, Członek KWRiMNiE),
  • Bernard Gaida (Przwodniczący Zarządu Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, Członek KWRiMNiE),
  • Eugeniusz Czykwin (Redaktor Naczelny Miesięcznika "Przegląd Prawosławny, Poseł na Sejm w latach 1985-1993 i 2001-2015),
  • Justyna Olko (dr hab., Uniwersytet Warszawski)
  • Magdalena Lemańczyk (dr, Instytu Kaszubski w Gdańsku, ZNSSK w Polsce).

Wśród gości i osób uczstniczących będzie również Wiceminister Kultury i Dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin oraz Ryszrad Galla - Poseł i Zastępca Przeodniczącego sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych. 

 

W związku z zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji zbierania podpisów pod wnioskiem ws. poprawy sytuacji mniejszości narodowych, etnicznych i społeczności językowych oraz wzmocnienia kulturowej i językowej różnorodności Unii Europejskiej. Są to postulaty, które realnie wpłyną na podniesienie jakości i zakresu realizacji praw językowych Kaszubów.

Więcej szczegółów dotyczących kampanii w linku poniżej:

http://www.kaszubi.pl/aktualnosci/aktualnosc/id/1534

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.