Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Skry Ormuzdowe za rok 2017!
poniedziałek, 26 lutego 2018

23 lutego w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku wręczono wyróżnienia dla działaczy na rzecz rozwoju kultury na Pomorzu – Skry Ozmuzdowe.

Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęto odczytaniem fragmentu książki „Żëcé i przigòdë Remùsa” autorstwa Aleksandra Majkowskiego, z którego to utworu pochodzi nazwa nagrody przyznawanej przez „Pomeranię”. Odczytała go zastępczyni redaktora naczelnego Bogumiła Cirocka. Następnie wystąpiła Kapela Rodzinna Bas, której cały zespół otrzymał również tegoroczną Skrę.

Później prowadzący uroczystość Andrzej Busler i Aleksandra Dzięcielska-Jasnoch zapraszali na scenę poszczególnych laureatów, a laudatorzy prezentowali ich imponujące osiągnięcia i zasługi dla Kaszub i Pomorza. 

Oto następujący laureaci Skier Ormuzdowych za rok 2017:

Joanna Biniecka za pasję w pracy na rzecz Kociewia;
Maria Rogenbuk za pracę na rzecz lokalnej wspólnoty na południowo-zachodnim krańcu Kaszub;
Jerzy Miotke za szerokie wspieranie kaszubskich działań w kaszubskiej Gdyni;
Zbigniew Talewski za utrwalanie pamięci o przeszłości Kaszub;
Kapela Rodzinna Bas za rodzinne przekazywanie muzycznych tradycji i dzielenie się muzyką z innymi.

Podczas uroczystości wręczono również Stypendium im. I. Trojanowskiej dla młodych dziennikarzy kaszubskich. Otrzymał je dziennikarz Radia Gdańsk i współtwórca kanału telewizyjnego na YouTube Kaszubska Gospodarka, Robert Groth.

Skry są przyznawane od 1985 r. przez Kolegium Redakcyjne „Pomeranii” za rozpowszechnianie wartości zasługujących na społeczne uznanie, pasje twórcze, szerzenie pomorskiej kultury, przezwyciężanie trudnych środowiskowych warunków, społeczne inicjatywy w zakresie kultury.

 

Fot. S. Lewandowski

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.