Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
9 781 kibiców i 11 zwycięstwo! [Fotogaleria]
piątek, 16 marca 2018

"Witôjta w jómie lwa!" - tym hasłem Trefl Gdańsk powitał w piątek blisko 7 tysięcy dzieci uczących się języka kaszubskiego. Finał III edycji konkursu Aktywne Kaszuby już za nami.

Łącznie 9 781 kibiców dopingowało w piątkowe popołudnie „gdańskie lwy” w starciu z Cuprum Lubin. Najliczniejszą grupą kibiców były dzieci z Kaszub, których na meczu zjawiło się prawie 7000. Z takim wsparciem Trefl Gdańsk nie mógł zrobić nic innego, jak wygrać 3:0 i odnieść 11. zwycięstwo z rzędu! Dzięki inicjatywie AKTYWNE KASZUBY wspólnie osiągnęliśmy najwyższą frekwencję w całej PlusLidze od sezonu 2014/2015. Oprócz rekordu frekwencji pobito również także siatkarski rekord hałasu - kibice wygenerowali 117 dB, w ten sposób poprawiając zeszłoroczny rekord Ergo Areny.

Rywalizacja Trefla Gdańsk z Cuprum Lubin została określona mianem meczu kaszubskiego z uwagi na przygotowaną wyjątkową oprawę meczu. Mecz rozpoczął się od odśpiewania Marszu Kaszubskiemu, któremu towarzyszyło wciągnięcie kaszubskiej flagi pod dach Ergo Areny. Liczne konkursy, nauka kibicowania, kaszubski spiker, występy Weroniki Korthals, orkiestry dętej oraz Zespołu Pieśni i Tańca z Przodkowa uświetniły mecz i nadały siatkarskiemu spotkaniu wyjątkowy kaszubski styl.  

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Artur Szalpuk, który zdobywając 19 punktów orzymał dyplom oraz kaszubski szalik. Zanotował on 57% skuteczności w przyjęciu oraz aż 81% skuteczności w ataku.

Wszystkich obecnych na meczu zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej radosnej imprezy. Może uda Wam się odnaleźć siebie na zdjęciach? Osoby, które nie mogły nam towarzyszyć w piątek, również zapraszamy do obejrzenia zdjęć - mamy nadzieję, że przekonamy Was do uczestnictwa w Kaszubskim Meczu Trefla w przyszłym roku - może uda nam się pobić kolejne rekordy?

FOTOGALERIA Z MECZU - kliknij

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.