Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nowe pozycje dostępne w Kaszubskiej Książce!
środa, 18 kwietnia 2018

Miło nam poinformować, iż w księgarni Kaszubska Książka dostępne są dwie wspaniałe najnowsze  publikacje wydane przez Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich.

 

 

Pierwsza z nich nosząca tytuł Wdzydzanie (opr. Katarzyna Kulikowska) jest albumem zawierającym przede wszystkim fotografie pochodzące z domowych archiwów mieszkańców Wdzydz (głównie tych całorocznych, w mniejszym stopniu sezonowych) zebrane w latach 2015-2016. Zbiór zawiera także kilkanaście zdjęć pochodzących z muzealnej kolekcji, przedstawiających przede wszystkim lokalnych rękodzielników oraz rybaków.

http://kaszubskaksiazka.pl/686-wdzydzanie.html

 

 

 

"Co dzisiaj można uznać za kaszubskie? I co oznacza określenie „kaszubskie"? Mamy nadzieję, że na te pytania w pewnym stopniu odpowie album autorstwa Katarzyny Kulikowskiej i Piotra Zatonia pt. Znaki Tożsamości. Wzór haftu kaszubskiego w przestrzeni publicznej. Znajdziecie w nim przedstawienia wzoru haftu kaszubskiego w przestrzeni publicznej.

http://kaszubskaksiazka.pl/687-znaki-tozsamosci.html

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.