Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
II Kaszubska Olimpiada Sportowa
czwartek, 26 kwietnia 2018

SZANOWNI NAUCZYCIELE, DRODZY UCZNIOWIE!

Serdecznie zapraszamy do udziału w

II KASZUBSKIEJ OLIMPIADZIE SPORTOWEJ

„DALI, CHÙTCZI, MÒCNI – SPÒRTOWÉ ROZEGRACJE W REMÙSOWIM LIPNIE”

LIPUSZ 2018

 

Mając gorącą nadzieję, że zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli jest wielu kaszubskich entuzjastów sportu i dobrej zabawy, serdecznie zachęcamy do współzawodnictwa. Zapraszamy do nas wszystkich, którzy nie boją się zmierzyć z kaszubskimi zabawami ruchowymi. Jesteśmy przekonani, że spotkanie z tradycyjnymi grami i zabawami będzie dla wszystkich uczestników ciekawą przygodą, doświadczeniem oraz możliwością do spotkania nowych, ciekawych ludzi.       

24 maja 2018 roku już po raz drugi spotkamy się w Lipuszu, żeby bawić się i rywalizować w sportowej atmosferze. W pierwszej olimpiadzie, która miała miejsce w zeszłym roku, udział wzięło ponad 100 dzieci uczących się języka kaszubskiego w 7 szkołach powiatu kościerskiego. Zeszłoroczni uczestnicy wyrazili już chęć udziału w drugiej olimpiadzie, ale chętnie przyjmiemy jeszcze kolejne szkoły zainteresowane kaszubskim współzawodnictwem sportowym. Konkurs, któremu patronuje honorowo Prezes Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego prof. Edmund Wittbrodt, obejmuje cały obszar Kaszub. Jego uczestnikami mogą być uczniowie szkół podstawowych, którzy na co dzień uczą się języka kaszubskiego i są uczniami klas IV-VII szkoły podstawowej. Cała drużyna może liczyć maksymalnie 12 uczestników. Zawodnicy będą rywalizowali w 6 konkurencjach indywidualnych i 3 konkurencjach drużynowych takich jak: szczudła, kùlanié krãgla, stolemòwi kam, czy skòczk.

Organizator zapewnia poczęstunek dla wszystkich uczestników, a dla najlepszych również nagrody.

Pierwsze 10 szkół, które zgłosi chęć uczestnictwa na adres mailowy kaszubska-olimpiada@wp.pl, zostanie automatycznie zakwalifikowanych do olimpiady. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 8 maja 2018r.

 

Zapraszamy wszystkich do Remùsowégò Lipna!

 

 

Galeria zdjęć z pierwszej edycji Kaszubskiej Olimpiady Sportowej:

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.