Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Majowy numer „Pomeranii” już w sprzedaży
poniedziałek, 7 maja 2018

W majowym numerze „Pomeranii” poświęcamy dużo miejsca tegorocznemu patronowi Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Franciszkowi Leonowi Kręckiemu. „Odkrywany bohater kaszubskiej drogi do niepodległości” – to tytuł artykułu autorstwa Łukasza Grzędzickiego, tytuł, który doskonale pasuje do tej postaci. Choć Franciszek Kręcki był zaliczany do kluczowych osób kaszubskiego ruchu regionalnego, to jak pisze autor, pozostawał w cieniu swoich wielkich rówieśników, takich jak: Aleksander Majkowski czy Jan Karnowski.

Radosław Kamiński, autor kolejnego tekstu poświęconemu Franciszkowi Kręckiemu, udowadnia z kolei, że pamiątek po kaszubskim bohaterze możemy znaleźć w samym Gdańsku bardzo wiele.

 

 

Spis treści majowego wydania Pomeranii:

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.