Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wakacyjna „Pomerania” już w sprzedaży!
wtorek, 3 lipca 2018

Już za kilka dni wakacyjna „Pomerania” trafi do sprzedaży oraz do prenumeratorów. Jeśli wybieracie się do Luzina na Zjazd Kaszubów, to również tam będzie można zakupić nasz miesięcznik.

W lipcowo-sierpniowym numerze piszemy m.in. o tym, że Komisja Europejska poinformowała, że Polska ma szanse na 12,2 mln euro z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej na likwidację strat, jakie spowodowała w ubiegłym roku potężna nawałnica, która przeszła przez Bory Tucholskie i Kaszuby.
Piszemy również o inicjatywie marszałka województwa pomorskiego, który zaapelował do mieszkańców naszego regionu, aby tegoroczne wakacje zaplanować na terenach dotkniętych ubiegłorocznym kataklizmem. Zdaniem gospodarza województwa byłby to nie tylko gest solidarności, ale również realne wsparcie mogące się przyczynić do pobudzenia gospodarczego wciąż atrakcyjnego turystycznie regionu.

W najnowszej „Pomeranii” można przeczytać także o tegorocznym (trzydniowym) Święcie Miasta Gdańska, w ramach którego obchodziliśmy Dzień Kaszubski.

W numerze tradycyjnie czytelnicy znajdą tematy związane z morzem: „O Polską flotę handlową” autorstwa Krzysztofa Kowalkowskiego, „Bieżąc do Pucka…” – tragiczna historia rejsu przez Zatokę Pucką opisana przez Marcina Herrmanna czy rozmowę z doświadczonym żeglarzem Krzysztofem Balińskim, który opowiadając o swojej pasji, przypomina m.in. o niebezpieczeństwach, jakie mogą przytrafić się na wodzie nawet wytrawnym żeglarzom.

Poruszamy również temat fok, które w ostatnich tygodniach znajdowane są na polskim wybrzeżu. Niestety, napotkane na plaży ssaki są najczęściej martwe, nierzadko nosząc ślady ludzkiej ingerencji. Pytanie, czy sezon polowań na foki został oficjalnie otwarty!?

A z okazji XX Zjazd Kaszubów przygotowaliśmy specjalny numer "Pomeranii"..

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.