Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wkrótce kolejny termin rekrutacji
piątek, 27 lipca 2018
Nie znaleziono zdjecia
Absolwenci Etnofilologii kaszubskiej pod pomnikiem Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza

Wkrótce kolejny termin rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunku Etnofilologia kaszubska na Uniwersytecie Gdańskim.

W rekrutacji podstawowej 10 osób wyraziło chęć studiowania na kierunku etnofilologia kaszubska (w tym aż 6 zarejestrowało się na UG tylko na etnofilologię kaszubską), jednak to okazało się za mało, aby Uniwersytet Gdański już teraz mógł uruchomić kierunek.

Władze Uniwersytetu Gdańskiego – także w wyniku rozmów z Prezesem ZKP prof. Edmundem Wittbrodtem, który reprezentował interesariuszy zewnętrznych – podjęły decyzję, aby rekrutację na te studia (stacjonarne licencjackie) kontynuować do września. NOWA rejestracja zostanie ogłoszona na stronie UG wkrótce. Procedury rekrutacyjne wymagają, aby nawet ci, co już się rejestrowali w czerwcu, powtórzyli operację w IRK w nowej formule.

Dotychczas egzamin dyplomowy na kierunku etnofilologii kaszubskiej obroniło 11 osób. Obecnie czekamy na kolejnych absolwentów tego kierunku jak i również na nowych kandydatów na te studia.

Od października 2018 r. program studiów będzie inny niż dotychczas, tj.:

1) poszerzone zostały kompetencje nauczycielskie absolwentów etnofilologii kaszubskiej, dając uprawnienia do nauczania dwóch przedmiotów w szkole podstawowej: języka kaszubskiego oraz języka polskiego

2) zwiększono zakres możliwości budowania indywidualnego programu kształcenia na studiach bez specjalności nauczycielskiej.

więcej http://www.kaszubi.pl/aktualnosci/aktualnosc/id/1601

O wznowionej rekrutacji pisze róweniż Dziennik Bałtycki:

http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/gdansk/a/zbyt-malo-chetnych-na-etnofilologie-kaszubska-ug-nie-daje-za-wygrana-i-planuje-kolejna-rekrutacje-ktora-odbedzie-sie-we-wrzesniu,13366178/

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.