Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Jarmark Domikański już w tę sobotę!
piątek, 27 lipca 2018

Coroczny Jarmark św. Dominika w Gdańsku jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Europie. Już po raz 758. do miasta zjadą wystawcy, rzemieślnicy, wytwórcy i rękodzielnicy - w tym roku z aż 12. krajów. Nie zabraknie też atrakcji nieznanych w ubiegłych latach, jak choćby dwupoziomowa Karuzela Gdańska, wykonana w prawdziwej włoskiej manufakturze.

Na Jarmarku nie zabraknie również Kaszubów! Tradycyjnie nasz czarno-żółty namiot pojawi się  przy ul. Straganiarskiej pod Domem Kaszubskim. Przy naszym stanowisku zakupić będzie można wspaniałe produkty z wzorami haftu kaszubskiego m.in. obrusy, poduszki czy też krawaty. W asortymencie znajdą się również instrumenty i stroje kaszubskie, czarno-żółte flagi jak i szaliki oraz ręcznie robione maskotki dla najmłodszych.

 

Jak co roku znajdziecie u nas wspaniałe pozycje dla najmłodszych m.in. książki „Mariolka i ji przigodë” Romana Drzeżdżona, „Żużónka jak mrzónka” Stanisława Janke oraz kaszubskojęzyczną wersję "Ani z Zielonego Wzgórza" autorstwa Lucy Maud Montgomery w tłumaczeniu Magdaleny Bobkowskiej . Dla entuzjastów historii do zaproponowania mamy wspaniale opracowaną biografię ks. ppłk Józef Wryczy autorstwa Krzysztofa Kordy, książkę „Nieustraszeni...”, w której Marian Hirsz przybliża losy 66. Kaszubskiego Pułk Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz kolejną część Vademecum kaszubskiego autorstwa Adeli Kuik-Kalinowskiej oraz Daniela Kalinowskiego pt. „Literatura Kaszubska”.

JARMARK TRWA OD 28 LIPCA DO 19 SIERPNIA!

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

 

Więcej informacji dotyczących tegorocznego jarmarku znaleźć można na: http://jarmarkdominika.pl/

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.