Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
8. Kaszubskie Bajania. Odsłonięcie pomnika
środa, 5 września 2018

Zapraszamy 16 września 2018 roku na kościerski rynek na "Bajkowy Festyn Rodzinny", będący inauguracją już ósmej edycji kampanii społecznej „Kaszubskie Bajania”.

Świętowanie otworzy msza św. z udziałem pocztów sztandarowych w kościele pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie. Następnie o godz. 13:30 nastąpi odsłonięcie pomnika Aleksandra Majkowskiego przy ul. Długiej. Po uroczystości uczestnicy przejdą na Rynek, by tam od godz. 14:00 rozpocząć zabawę. 

Tego dnia będzie można uczestniczyć w licznych grach, konkursach i warsztatach regionalnych. A właściwie to będzie trzeba uczestniczyć, gdyż organizatorzy przygotowali liczne nagrody i upominki. Będzie moża nauczyć sie tańca nowoczesnego Zumba, zarówno przy najnowszych hitach jak i kaszubskiej muzyce. Na scenie wystąpią m.in: Zespół Mała KościerzynaZespół Pieśni i Tańca Młoda Kościerzyna, Zespół Łubiańsczé Gzubë z Łubiany oraz Marcelina Szroeder z Parchowa.

Starsi jak i młodsi będa próbowali zaskoczyć dzieci bajkami, wierszykami opowiadanymi ze sceny po kaszubsku! Jak co roku nie zabraknie możliwości do nabycia kaszubkich pamiątek od naszych twórców ludowych. W tym roku dodtkową atrakcją będzie bezpłatne zwiedzanie Muzeum Ziemi Kościerskiej dla wszystkich chętnych!

Program uroczystości:

12:30 Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych w kościele pw. Świętej Trójcy

13.30 Odsłoniecie pomnika Aleksandra Majkowskiego przy ul. Długiej

14.00-17.00 Bajkowy Festyn Rodzinny na kościerskim Rynku

  • promocja publikacji dla dzieci: „W krôjnie kaszëbsczich brawãdów”, „Mariolka i ji przigodë” Romana Drzezdzona, „Zuzónka jak mrzónka. Kołysanka z marzen / Krôjczi pôjczi. Wiersze dla dzieci” Stanisława Jankego oraz audiobook z przygodami „Macka” Janusza Mamelskiego
  • gry i zabawy dla dzieci
  • bezpłatne zwiedzanie Muzeum Ziemi Kościerskiej
  • warsztaty i konkursy
  • stoiska twórców ludowych, rzemieslników i wydawców
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.