Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
XVII Dyktando Kaszubskie (program wydarzenia)
piątek, 14 września 2018

Konkurs znajomości kaszubszczyzny co roku cieszy się ogromną popularnością, przyciągając nawet do kilkuset uczestników. W konkursie mogą wziąć udział  uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych. Oddzielne kategorie przewidziano także dla dorosłych, profesjonalistów i nauczycieli j. kaszubskiego.

Szczegóły w regulaminie.

Tegoroczna edycja odbędzie się 13 października 2018 r. (sobota) w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach (ul. Wybickiego 33). To już po raz siedemnasty miłośnicy kaszubszczyzny zmierzą się ze sobą podczas konkursu poprawnego pisania w języku kaszubskim.

fot. XVI Dyktando Kaszubskie w Bojanie

 

Zgłoszenia wraz z podpisaną zgodą na przetwarzanie danych należy przesyłać wyłącznie na załączonym formularzu do 28 września 2018 r. pocztą elektroniczną na adres: 17dyktandokolbudy@ug.kolbudy.pl

Uwaga: Dodatkowo, podpisaną zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestnika (oryginał) należy dostarczyć w dniu dyktanda 13.10.2018 r. organizatorom wydarzenia.

Formularz zgłoszeniowy pobierz

Zgoda na przetwarzanie danych pobierz

 

Program Dyktanda Kaszubskiego

 

9:00 - 9:30 - uroczyste otwarcie XVII KASZËBSCZÉGÒ DIKTANDA

10:00 - 10:30 - I etap Dyktanda

10:30 - 13:00 - atrakcje dla uczestników (warsztaty, wycieczki, występy) w trakcie aktrakcji będą wydawane obiady w godzinach 11:00-13:00

13:00 - występy Dziecięcego Kazaubskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Tuchlińskie Skrzaty"; ogłoszenie wyników I etapu

13:45 - 14:15 - II etap Dyktanda

14:15 - aktracje dla uczestników cz. II - występy zespołu "Kaszuby" z Kartuz, koncert Weroniki Korthals

17:00 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, zamknięcie Dyktanda

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.