Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wystawa Haftu kaszubskiego szkoły żukowskiej
piątek, 19 października 2018

17 października w Gdańsku odbył się wernisaż wystawy Haft kaszubski szkoły żukowskiej (Kaszëbsczi wësziwk żukòwsczi szkòłë). Uroczystego otwarcia w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej dokonał prof. Edmund Wittbrodt, prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.


Ekspozycja ma na celu upowszechnić tradycję i rękodzielnictwo kaszubskie, a także promować haft kaszubski do planowanego wpisu hafciarstwa kaszubskiego szkoły żukowskiej na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. Na wystawie zaprezentowane zostały zbiory Muzeum Kaszubskiego im. Franciszka Tredera w Kartuzach i Fundacji Skansenu Pszczelarskiego w Żukowie.

 

Źródło: https://www.facebook.com/Muzeum.Kaszubskie.Kartuzy/

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.