Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Haft gdański. Wydanie nowej teki!
poniedziałek, 22 października 2018

Z przyjemnością informujemy, iż Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w Chwaszczynie otrzymało dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 20.000 zł. na realizację projektu pn. Wydanie teki haftu "Szkoły gdańskiej".

Zadanie będzie polegać na wydaniu drukiem teki haftu "Szkoły gdańskiej" według Anny Konkel (1923-2008) wraz z komentarzem merytorycznym, który obejmować będzie analizę stylistyczną zawartego w tece wzornictwa oraz biogram Anny Konkel. Wydanie teki stanie się podstawą do powołania do życia nowej, kolejnej- ósmej szkoły haftu kaszubskiego. Wydaniu teki towarzyszyć będą spotkania promocyjne oraz wystawa klubu hafciarskiego "Tulipan" z Wejherowa prezentująca pierwszy oficjalny pokaz haftów "Szkoły gdańskiej". Wydanie teki upamiętniać będzie także jubileusz 95 - urodzin oraz 10 rocznicy śmierci Anny Konkel - wybitnej hafciarki i kreatorki haftu kaszubskiego.

Projekt pt. Wydanie teki haftu "Szkoły gdańskiej" realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego/Zarządu Głównego, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz ze środków własnych Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddziału w Chwaszczynie.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.