Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Lekcja kaszubskiego z Łubiany w Teleexpressie
poniedziałek, 29 października 2018

Oryginalne lekcje języka kaszubskiego z Zespołu Kształcenia w Łubianie pokazał popularny Teleexpress w TVP 1. W sobotę 27 października widzowie w całej Polsce mogli zobaczyć jak uczniowie tańczą zumbę kaszubską i śpiewają kaszubską wersję „Waka, waka” Shakiry.  - To dla nas wielkie wyróżnienie i mobilizacja do dalszej pracy – mówią zgodnie uczniowie, którzy uczęszczają na lekcje języka kaszubskiego.

            Nagrania dokonała ekipa z TVP Gdańsk z programu kaszubskiego pod nazwą „Tedë jo”. W latach 2008-2011 realizowała go  Anna Cupa-Dziemińska, która od września tego roku rozpoczęła pracę jako nauczyciel języka kaszubskiego w Łubianie. To ona zaprosiła do szkoły redaktor Karolinę Raszeję, która prowadzi obecnie program. Przed kamerą uczennice klasy VII i VIII zatańczyły zumbę kaszubską do utworów „Norda” (muzyka Waka, Waka Shakiry), Kąsk mie je (muzyka All about the bass Meghan Trainor) i Treker (muzyka Damroka Kwidzińska). Uczniowie podczas lekcji kaszubskiego podjęli się też analizy literackiej utworu „Norda” oraz rozmowy o sposobach dążenia do celu i realizacji swoich marzeń.

            Dłuższą relację z lekcji w Łubianie będzie można obejrzeć w programie Tedë jo w TVP Gdańsk w niedzielę 11 listopada o godzinie 10:10. Zapraszamy!

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.