Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kolejne obrony prac dyplomowych na etnofilologii!
poniedziałek, 29 października 2018

W poniedziałek 22 października – przed wykładem Gedania Cassubia. Kaszubi i kaszubszczyzna w krajobrazie kulturowym Gdańska) – odbyły się dwie obrony prac dyplomowych na etnofilologii kaszubskiej. Zakończył się tym samym rok akademicki 2017/18. Najmłodsza studentka kaszubistyki, Arina Doroshenko (na Ukrainie maturę zdaje się, mając lat 17) napisała na seminarium dr Justyny Pomierskiej Nazwy własne w dydaktyce pracę o kaszubskim tłumaczeniu Winnie-the-Pooh (w tł. B. Ugowskiej Miedzwiôdk Pùfôtk), a Brygida Michalewicz (z Chmielna) analizowała pod kierunkiem prof. Marka Cybulskiego leksykę związaną z odzieżą i szyciem zgromadzoną w Słowniku Sychty.

Ważą się losy etnofilologii kaszubskiej w przyszłym roku akademickim. Nowe przepisy wprowadzone przez MNiSW (Konstytucja dla nauki – prawo o szkolnictwie wyższym i nauce) proponują nowy model zarządzania uczelniami i uczelnie – także Uniwersytet Gdański – są w trakcie przygotowywania i sukcesywnego wdrażania zmian.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.