Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
ZKP włączyło się do inicjatywy "Mamy Niepodległą!"
piątek, 16 listopada 2018

„Mamy Niepodległą” to ogólnopolska akcja społeczna, polegająca na wysyłaniu do bliskich i znajomych bezpłatnych kartek okolicznościowych z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. 

Jest ona inicjatywą, która została podjęta przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w 2013 roku. Od tego czasu co roku w okresie święta Niepodległości każdy ma możliwość zdobycia darmowej pocztówki o grafice nawiązującej do Odzyskania Niepodległości – w tym roku to tekst depeszy notyfikującej odrodzenie Rzeczpospolitej, który specjalnie dla naszej organizacji został wydrukowany w kaszubskiej wersji językowej.

Na każdej z pocztówek jest dołączony znaczek, więc można ją wysłać również za darmo do znajomych, przyjaciół czy też rodziny.  Akcja ma na celu utrwalać oraz wzmacniać w powszechnej świadomości daty związane z odzyskaniem niepodległości jak i służyć pielęgnowaniu tożsamości oraz kształtowaniu postaw obywatelskich.

Pocztówki można odebrać w Księgarni Kaszubska Książka w Domu Kaszubskim przy ul. Straganiarskiej 22. Do akcji włączyło się również Muzeum Piśmiennictwa oraz Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie (ul. Zamkowa 2A) oraz Kaszubskie Forum Kultury w Gdyni (al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 18). Również w tych placówkach jest możliwość odbioru darmowych pocztówek.

Akcja trwa od 16 do 23 listopada.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.