Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Zakończenie warsztatów malarstwa na szkle
środa, 12 grudnia 2018

5 grudnia w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbyło się uroczyste zwieńczenie projektu pt. „Mistrz Tradycji - Malarstwo na szkle” wraz z wernisażem prac uczestników kursu organizowanego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Uczestnicy kursu dwa razy w miesiącu przez siedem miesięcy uczęszczali na zajęcia teoretyczne i praktyczne z malarstwa na szkle. Tej trudnej sztuki ludowej uczyła adeptów mistrzyni tej formy Pani Alicja Serkowska. Młodzi malarze podczas 42 godzin na warsztatach oraz niezliczonych godzin prób i starań w domu nauczyli się trzech technik malarstwa na szkle. Podczas podsumowania zarówno uczestnicy jak i zaproszeni goście mogli zapoznać się z owocami tej wytężonej pracy. Nowowykreowane dzieła na szkle zostały zaprezentowane szerszej publiczności i poddane ocenie. Podsumowanie leżało w gestii nauczyciela, ale werdykt mógł być w zasadzie tylko jeden. Wszyscy uczestnicy ukończyli kurs z sukcesem otrzymując stosowne certyfikaty. Gratulacje uczestnikom jak i Pani Alicji Serkowskiej w imieniu Zrzeszenia złożył Łukasz Richert, dyrektor Biura Zarządu ZKP, i zaproponował kolejne spotkanie za rok, aby wszyscy uczestnicy mogli pochwalić się swoimi kolejnymi dziełami. Podziękowanie za pomoc w realizacji kursu skierowane zostały również w stronę Pani Aleksandry Maciborskiej-Pytka, Dyrektor Kartuskiego Centrum Kultury, oraz Pani Barbary Konkol, Dyrektor Kaszubskiego Muzeum im. Franciszka Tredera  w Kartuzach.

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie złożyło kolejny wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kontynuację warsztatów z cyklu „Mistrz tradycji”, tym razem na poznanie i naukę sztuki ludowej plecionkarstwa.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.