Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Będzie drugi program kaszubskiojęzyczny w TVP
czwartek, 20 grudnia 2018

Wczoraj, 19 grudnia br. w siedzibie oddziału gdańskiego Telewizji Polskiej w gdańskiej Oliwie odbyło się kolejne spotkanie w sprawie programów kaszubskojęzycznych emitowanych na kanale TVP3 Gdańsk.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele oddziału gdańskiego TVP, Pani Dyrektor Joanna Strzemieczna-Rozen, Mirosław Nowak, Karolina Raszeja oraz prof. Edmund Wittbrodt, Łukasz Richert oraz Lucyna Radzimińska ze Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Podczas spotkania rozmawiano o obecnym programie „Tedë jo” produkowanym przez gdański oddział TVP i emitowanym na antenie TVP 3 Gdańsk oraz o programach, które kiedyś były obecne na antenie tj. „Rodnô zemia” oraz „Wiedno Kaszëbë”. Poruszone zostały sprawy czasu antenowego, materiałów archiwalnych oraz oczekiwań jakie społeczność kaszubska ma wobec programów kaszubskojęzycznych.

Ustalono że oprócz ściślejszego przepływu informacji o bieżących i przyszłych wydarzeniach, najlepszym sposobem dla uzupełniania oferty i zakresu przekazywanych informacji będzie, obok programu „Tedë jo”, uruchomienie kolejnego kaszubskojęzycznego programu telewizyjnego.

Od przyszłego roku rozpocznie się współpraca obydwu stron zmierzająca do uruchomienia nowej audycji na antenie TVP Gdańsk.

fot. Łukasz Richert

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.