Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Plebiscyt "Osobowość roku 2018"
czwartek, 7 lutego 2019
Trwa tegoroczna edycja akcji, w której głosami mieszkańców naszego regionu zostaną przyznane prestiżowe tytuły OSOBOWOŚĆ ROKU 2018. Kandydatów do wyróżnień nominowała redakcyjna kapituła pod przewodnictwem Mariusza Szmidki, redaktora naczelnego "Dziennika Bałtyckiego", która wzięła pod uwagę także propozycje nominacji zgłoszone przez naszych Czytelników. Głosowanie w pierwszym etapie trwa do 12 lutego do godz. 21!
 
Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, prof. Edmund Wittbrodt, otrzymał nominację w kategorii Działalność społeczna i charytatywna (okręg: Gdańsk). Doceniono jego zaangażowanie w wspieranie wszechstronnego rozwoju kulturowego, społecznego i gospodarczego całego Pomorza oraz podkreślono jego udział w przywrócenie w roku akademickim 2019/2020 kierunku Etnofilologia Gdańska na Uniwersytecie Gdańskim.
 
Rektor Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Jerzy Gwizdała, w tej chwili w plebiscycie zajmuje pierwsze miejsce. Za kadencji Rektora uczelnia rozwija się w szybkim tempie, osiągając wysokie stopnie w ważnych rankingach, prowadząc nowe, konkurencyjne kierunki kształcenia. Kapituła, nominując prof. J. Gwizdałę, doceniła, że dzięki jego decyzji udało się przywrócić na UG od przyszłego roku akademickiego etnofilologię kaszubską.
 
Głosy można oddawać pod poniższym linkiem. Zapraszamy do głosowania!
 
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.