Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Promocja podręcznika Kaszëbsczi Òdkriwca
piątek, 8 lutego 2019

Oferta wydawnicza wzbogaciła się o kolejny podręcznik do nauki języka kaszubskiego, tym razem dla uczniów IV klasy szkoły podstawowej. Warto podkreślić, że jest to pierwszy podręcznik dostosowany do nowej podstawy programowej z 2017 r. Publikacja prezentuje bogatą tematykę, w obrębie której pojawiają się nie tylko odniesienia do tradycji Kaszub, ale też nawiązania do współczesnego świata, w tym nowinek technicznych.

Uczestnicy spotkania

Promocja i prezentacja nowego podręcznika odbyła się w Szkole Podstawowej im. ks. Bernarda Sychty w Puzdrowie. Nieprzypadkowo w tym miejscu, bo właśnie  w tej szkole  uczy języka polskiego i kaszubskiego autorka Emilia Maszke, i to właśnie tam, na lekcjach rodnej mowy, powstawały kolejne zadania, ćwiczenia, teksty zawarte w podręczniku.

Dyrektor SP w Puzdrowie Mirosława Masowa

Od lewej: Danuta Pioch (recenzentaka podręcznika), Lucyna Radzimińska (ZKP), Autorka Emilia Maszke

Nową publikację zaprezentowała Danuta Pioch, która podkreśliła jej walory edukacyjne i merytoryczne, zwracając  przy tym uwagę na ciekawe opracowanie graficzne.

W części artystycznej przybyli goście mieli okazje obejrzeć przedstawienie „Ù Bòrowi Cotczi”  przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Puzdrowie na podstawie scenariusza autorstwa Teresy Wejer oraz wysłuchać w przepięknym wykonaniu Weroniki Pryczkowskiej  piosenek  zawartych na płytce dołączonej do podręcznika, a także piosenek z  jej debiutanckiej płyty „Dwie stegnë”

 

Przedstawienie „Ù Bòrowi Cotczi” - uczniowie szkoły podstawowej w Puzdrowie

Występ Weroniki Pryczkowskiej

Na końcu o swojej twórczej drodze opowiedziała sama Autorka, która podziękowała również za pomoc przy tworzeniu podręcznika m.in. literatom oraz ludziom dbającym o kulturę i edukację kaszubską. Wyraziła również nadzieję, że uczniowie korzystając z jej dzieła, rozkochają się w języku i literaturze kaszubskiej.

Gratulacje Emilii Maszke składa prezes ZKP prof. Edmund Wittbrodt

Autorka podręcznika  Emilia Maszke

Od lewej: Jolanta Szlagor (Kuratorium Oświaty w Gdańsku), Danuta Pioch i Wanda Lew-Kiedrowska (recenzentki podręcznika) i prof. Edmund Wittbrodt (prezes ZKP)  

Na promocji nie zabrakło przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Gdańsku, władz samorządowych, przedstawicieli Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, a nade wszystko dyrektorów i nauczycieli języka kaszubskiego, którzy licznie przybyli na wydarzenie. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie składa serdeczne podziękowania za  przygotowanie spotkania  pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Puzdrowie Mirosławie Masowej. 

Więcej zdjęć znaleźć można na stronie Szkoły Podstawowej w Puzdrowie:

http://sppuzdrowo.sierakowice.pl/promocja-podrecznika-kaszebsczi-odkriwca/

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.