Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Zapisy do V Letniej Szkoły Języka Kaszubskiego
wtorek, 12 lutego 2019

Miło nam poinformować, iż z dniem dzisiejszym ruszyły zapisy do V edycji Letniej Szkoły Języka Kaszubskiego, kultury i historii Kaszub. Dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przez ostatnie 4 edycje udało nam się rozkochać w naszej pięknej kaszubskiej ojczyźnie ponad 100 uczestników warsztatów! Mamy nadzieję, że kolejne osoby chcące zapisać się na kurs języka kaszubskiego jak i historii i kultury kaszubskiej przeżyją równie niezwykłą przygodę i spędzą wspaniałe 2 tygodnie jak ich poprzednicy w latach ubiegłych.

 

Zapisy trwają do 30 kwietnia!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Formularz zgłoszeniowy prosimy wysyłać na adres kontakt@kaszubi.pl

 

 

1 lipca startuje V edycja Letniej Szkoły Języka Kaszubskiego, Kultury i Historii Kaszub! W czasie 2 tygodni uczestnicy kursu poznają lub doszlifują język kaszubski pod okiem profesjonalnej kadry nauczycielskiej. Natomiast wykwalifikowany kaszubskojęzyczny przewodnik oraz warsztatowcy wprowadzą grupę w magiczny świat Kaszub, przedstawiając niezwykłą i wyjątkową kulturę, historię i tradycję regionu.

Uczestnicy kursu zostaną podzieleni na 2 grupy: początkującą i zaawansowaną, stąd też nasze seminarium językowe jest skierowane również do osób absolutnie nieznających tego wyjątkowego jedynego języka regionalnego w Polsce.

Oprócz świetnie przygotowanego lektoratu uczestników kursu czeka bogaty program wycieczek i warsztatów. Przewidujemy wykłady osób zaangażowanych w rozwój współczesnej kultury Kaszub i Pomorza oraz spotkania z bardzo ciekawymi ludźmi. Wśród atrakcji przewidujemy m.in. spływ kajakowy Zbrzycą, połączony z poznawaniem twórczości literackiej Stanisława Pestki (pseud. Jan Zbrzyca), uczestnictwo w XXI Zjeździe Kaszubów w Chojnicach czy też zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

 

Cena: 1000 zł

(Osoby niekorzystające z noclegu: 500 zł)

Miejsce kursu: Wieżyca – Szymbark

Termin: 1 -13 lipca 2019

 

Program obejmuje:

-120 godzin kursu (teoretycznego i warsztatowego)

-wyżywienie

-nocleg

-wyjazdy studyjne (wraz z autokarem i biletami wstępu)

 

 

 

Planujemy wycieczki do następujących miejsc:

I. Wiele i Wdzydze Kiszewskie (m.in. kalwaria wielewska i Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny),

II. Chojnice (XXI Zjazd Kaszubów)

III. Kościerzyna, Bytów, Płotowo (m.in. Muzeum Ziemi KościerskiejMuzeum KolejnictwaMuzeum AkordeonuMuzeum Zachodniokaszubskie w BytowieMuzeum Szkoły Polskiej w Płotowie),

IV. Słupsk, Kluki (m.in. Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach),

V. Gdańsk, Sopot (m.in. archikatedra oliwska, Muzeum II Wojny Światowej),

VI. Kartuzy i okolice (m.in. Muzeum Kaszubskie w Kartuzach, Wieżyca)

Udział w naszym przedsięwzięciu to okazja do spędzenia interesującego urlopu, podczas którego można połączyć naukę z zabawą.

 

Ramowy porządek dnia dla uczestników letniej szkoły:

8.00 – 8.40  - Śniadanie w miejscu zakwaterowania

9.00 – 14.00 - Zajęcia z języka kaszubskiego

14.00 – 14.30 Przerwa obiadowa

15.00 – wykłady/warsztaty/ spotkania z animatorami kultury kaszubskiej

ok. 19.00 kolacja

 

Projekt został zrealizowany dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.