Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Promocja podręcznika "Geografia Kaszub"
piątek, 15 marca 2019
Nie znaleziono zdjecia
Na zdjęciu od lewej: Edmund Wittbrodt, Hanna Pruchniewska, Jan Mordawski

We wtorek 12 marca w oddziale „Szpitalik”  Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy odbyła się promocja i prezentacja książki pomocniczej do nauki języka kaszubskiego pt. „Geografia Kaszub” autorstwa Jana Mordawskiego wydanej przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Przybyłych uczestników spotkania powitali gospodarze miejsca: burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska, wicestarosta pucki Tomasz Hermann oraz dyrektor muzeum Mirosław Kuklik. Laudację na temat publikacji wygłosił prof. Tadeusz Palmowski – kierownik katedry Geografii Rozwoju Regionalnego w Instytucie Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, który zaznaczył iż „praca ta, podobnie jak szereg innych publikacji wydawanych przez ZKP, stanowi bardzo dobry materiał dydaktyczny do edukacji regionalnej  w szkole.  Jest to także cenny materiał dla  samych Kaszubów  i wszystkich  środowisk, w których kultura kaszubska jest bliska ich sercu”.

 

Na zdjęciu: prof. Tadeusz Palmowski

Następnie wspaniałym występem przybyłych gości urzekły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego  w Pucku,  pod opieką Bogumiły Roeske-Pruchniewskiej. Po części artystycznej głos zabrał autor publikacji, dr Jan Mordawski, który w zwięzły i ciekawy sposób omówił zawartość jak i proces tworzenia nowego podręcznika pomocniczego do nauki języka kaszubskiego oraz przedmiotu historia i kultura Kaszubów. Na koniec spotkania prezes ZKP prof. Edmund Wittbrodt podziękował autorowi za kolejną jego autorstwa publikację poświęconą tematyce kaszubskiej, która na pewno będzie ważnym wydawnictwem  edukacyjnym wspierającym pracę nauczycieli kaszubistów.

 

Organizatorzy spotkania dziękują  prezesowi puckiego oddziału ZKP p. Adamowi Zażembłowskiemu oraz dyrektorowi i pracownikom muzeum za pomoc w organizacji wydarzenia.

„Geografię Kaszub” można zakupić w sklepie stacjonarnym księgarni Kaszubska Książka (ul. Straganiarska 20, Gdańsk) jak i zamówić w sklepie internetowym pod poniższym linkiem:

http://kaszubskaksiazka.pl/746-geografia-kaszub.html

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.