Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Jarmark Dominikański już w tę sobotę!
piątek, 26 lipca 2019

Coroczny Jarmark św. Dominika w Gdańsku jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Europie. Już po raz 759. do miasta zjadą wystawcy, rzemieślnicy, wytwórcy i rękodzielnicy. Na Jarmarku nie zabraknie również Kaszubów! Tradycyjnie nasz czarno-żółty namiot pojawi się  przy ul. Straganiarskiej pod Domem Kaszubskim. Przy naszym stanowisku zakupić będzie można wspaniałe produkty z wzorami haftu kaszubskiego m.in. obrusy, poduszki czy też krawaty. W asortymencie znajdą się również instrumenty i stroje kaszubskie, czarno-żółte flagi jak i szaliki oraz ręcznie robione maskotki dla najmłodszych. Będzie również możliwość zakupu wielu wspaniałych książek Wydawnictwa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Należy przypomnieć iż Kaszubi mają spory udział w stworzeniu Jarmarku Dominikańskiego, a to dzięki Świętopełkowi II Wielkiemu, który w 1226-1227 roku sprowadził  braci dominikanów do Gdańska i przekazał im kościół św. Mikołaja. Zakonnicy chcąc nakłonić wiernych do licznego uczestnictwa we mszy Św. odpustowej, ubiegali się o przywilej urządzania jarmarku, na co uzyskali pozwolenie od papieża Aleksandra IV w 1260 r.

Serdecznie zapraszamy!

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.