Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nagroda dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
wtorek, 8 października 2019

Miło nam poinformować, iż Stowarzyszenie Kartografów Polskich podczas 42. Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej, która odbyła się w dniu 17 września w Krakowie, zdecydowało o przyznaniu Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskiemu I miejsca w kategorii "Inne mapy i atlasy drukowane" za ścienną "Mapę historyczno-kulturową Pomorza Nadwiślańskiego". Jest to już trzecia nagroda dla Zrzesznia od Stowarzyszenie Kartografów Polskich. Za to zwycięstwo Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, które było wydawcą mapy zostało uhonorowane okolicznościową statuetką, ufundowaną przez Głównego Geodetę Kraju, Patrona Honorowego Konkursu "Mapa Roku 2018" i całej konferencji.

Opracowanie kartograficzne mapy zostało wykonane przez firmę CartoTeam z Wrocławia. Autorem mapy jest Łukasz Richert, tłumaczenie na język kaszubski wykonała Iwona Makurat, a korektę Bogumiła Cirocka.

 


Mapa stanowi obraz bogatej historii i kultury Kaszubów z wyszczególnieniem obiektów i związanych z regionem Pomorza. Mapa przedstawia bogatą treść zagadnień historycznych, oraz faktów i wydarzeń współczesnych związanych z tym obszarem (do końca 2018 roku). Wzory haftów i  winiety obrazkowe obiektów związanych z regionem są dodatkowym elementem charakterystycznym dla całego Pomorza Nadwiślańskiego. Nazewnictwo na obszarze Kaszub w języku kaszubskim.


http://kaszubskaksiazka.pl/779-mapa-historyczno-kulturowa-pomorza-nadwislaskiego.html

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.