Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Konkurs plastyczny ZKP "Aktywne Kaszuby"
poniedziałek, 16 grudnia 2019

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze w ramach wspólnej inicjatywy Aktywne Kaszuby zapraszają dzieci uczące się języka kaszubskiego do udziału w piątej edycji konkursu plastycznego. W tym roku pod tytułem Historia powrotu Pomorza do Polski. Konkurs jest realizowany w ramach obchodów ogłoszonego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie roku 2020 - Rokiem 100-lecia zaślubin Polski z morzem oraz powrotu Pomorza do Polski.

Głównym celem konkursu jest poszerzanie wiedzy o małej ojczyźnie, jak również integracja dzieci i młodzieży interesującej się swoim regionem. Organizatorzy konkursu zwracają także uwagę na propagowanie i rozwój sportu oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie uczniowie uczący się języka kaszubskiego.


Prace można zaprezentować w 3 kategoriach:

           I kategoria - klasy I-III szkoły podstawowej

          II kategoria - klasy IV-VIII szkoły podstawowej 

         III kategoria - szkoły ponadpodstawowe

UWAGA:

PRZEDŁUŻAMY TERMIN NADSYŁANIA PRAC do 15 STYCZNIA 2020 R. (decyduje data stempla pocztowego)

Prace należy nadsyłać na adres:

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie,
ul. Straganiarska 20-23,
80-387 Gdańsk.

Regulamin konkursu plastycznego

Regulamin konkursu "Lwi kibice"

 

Szczegóły znajdziecie Państwo w załączonym regulaminie oraz na stronach internetowych Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego www.kaszubi.pl oraz Stowarzyszenia Trefl Pomorze www.treflpomorze.pl

 

Organizatorzy przygotowali dla uczestników konkursu, jak co roku, nie lada wydarzenie!

Laureaci, jak i pierwsze 150 szkół, z których zostaną zgłoszone prace plastyczne, otrzymają zaproszenia dla dzieci uczących się języka kaszubskiego na mecz siatkarzy Trefla Gdańsk w Ergo Arenie w Gdańsku,  podczas którego laureatom konkursu zostaną wręczone nagrody. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas meczu siatkarzy

14 LUTEGO 2020 r.

 

Laureaci IV edycji konkursu "Aktywne Kaszuby"

 

Uwaga  Organizatorzy, w dniu meczu 14 LUTEGO 2020  zapraszają dzieci wraz z opiekunami do aktywnego uczestnictwa w kaszubskim meczu i ogłaszają konkurs Lwi Kibice.

Uczestników inicjatywy Aktywne Kaszuby zachęcamy do przygotowania specjalnej oprawy dla swojej grupy w ERGO ARENIE. W konkursie Lwi Kibice wybierać będziemy grupę najlepiej przygotowaną do kibicowania, tzn. przebraną, z flagami, transparentami lub innymi atrybutami kibiców. Ponadto w drugiej części konkursu nagrodzone zostaną grupy, które najciekawiej udokumentują swoje przygotowania do meczu i zaproszą innych Kaszubów do ERGO ARENY. Na zwycięzców konkursu Lwi Kibice czeka zaproszenie do ERGO ARENY na zwiedzanie naszego obiektu z przewodnikiem oraz udział w treningu siatkarskim.                

Organizatorzy

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Stowarzyszenie Trefl Pomorze

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.