Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Mamy nowy rekord: 9980 kibiców! (fotorelacja)
piątek, 14 lutego 2020
Nie znaleziono zdjecia
fot. Łukasz Richert

Kaszubskie i siatkarskie serca zabiły dziś mocniej w Ergo Arenie. Przy głośnym dopingu kaszubskich kibiców Trefl wygrał 3:0 z Cuprum Lubin.

Pobiliśmy rekord frewencji dotychczasowych "Kaszubskich Meczy", goszcząc dziś aż 9980 fanów. Większość widzów stanowiły dzieci ze 125 pomorskich szkół. Tym samym pobiliśmy tegoroczny rekord tego sezonu w siatkarskiej lidze.

Stowarzyszenie Trefl Pomorze wspólnie ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim już po raz piąty zorganizowały "Kaszubski Mecz", podczas którego na trybunach zasiadły dzieci uczące się języka kaszubskiego. Przygotowano dla nich wiele atrakcji przed siatkarskim widowiskiem.

Fotorelacja, fot. Piotr Pastalenc

Na hali panowała wyjątkowa atmosfera gdyż spotkanie miało uroczystą oprawę, co było związane ze 100-leciem niezwykle ważnego dla regionu i całej Polski wydarzenia. 10 lutego 1920 roku w Pucku odbyły się symboliczne zaślubiny Polski z morzem, więczące proces powrotu Pomorza w granice odrodzonej Polski.

Przed meczem wręczone zostały nagrody laueatom konkursu plastycznego Aktywne Kaszuby. W tym roku tematem przewodnim była historia powrotu Pomorza do Polski.

Zespoły do prezentacji wyszły w asyście dzieci w strojach kaszubskich, a przed rozpoczęciem spotkania odśpiewano Mazurek Dąbrowskiego oraz Marsz Kaszubski. W tym czasie kibice stworzyli biało-czerwoną flagę z kartonów.

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.