Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wręczono Skry Ormuzdowe i stypendium Trojanowskiej
czwartek, 20 lutego 2020

16 stycznia 2020 r., Kolegium Redakcyjne wspólnie z Redakcją miesięcznika „Pomerania” wybrało laureatów Skier Ormuzdowych za 2019 rok.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 17 lutego br. w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. To prestiżowe wyróżnienie otrzymali:

Galeria zdjęć, fot. Sławomir Lewandowski

Sławomir Bronk za pracę na polu muzycznym na Kaszubach, głównie z chórem Discantus z Gowidlina;

Krzysztof Kopiszka za umiłowanie dawnego wiejskiego życia na Pomorzu i dzielenie się tym z innymi w swoim skansenie;

Krzysztof Gradowski za umiejętne rozpowszechnianie wiedzy o Kaszubach, przede wszystkim o ziemi zaborskiej;

Mirosława Möller za pracę na rzecz kultury kociewskiej – gwary kociewskiej, edukacji dzieci i młodzieży, zespołów folklorystycznych;

Zespół Nadolanie za 15 lat promowania śpiewu i kultury kaszubskiej na Kaszubach i za ich granicami;

Ewelina Karczewska i Piotr Zatoń za przybliżanie kultury Kaszub poprzez sztukę filmową;

Wojciech Megier za wszechstronne zaangażowanie, nie tylko na polu kultury, na rzecz lokalnej społeczności, głównie Gochów.

 

Podczas tej samej uroczystości wręczono stypendium im. Izabelli Trojanowskiej na rok 2020 Gracjanowi Fopke, dziennikarzowi Radia Kaszëbë. 

Fundusz Stypendialny im. Izabelli Trojanowskiej został powołany jej testamentem oraz na mocy uchwały prezydium Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Stypendium – zgodnie z wolą fundatorki, zapisaną w testamencie – przeznaczone jest dla młodych osób, podejmujących pracę w zawodzie dziennikarskim, w szczególności w dziennikarstwie telewizyjnym, pochodzących z Kaszub i szczerze zaangażowanych w specyfikę swojej małej kaszubskiej ojczyzny. O stypendium mogą się ubiegać osoby, zajmujące się tematyką regionalną i posiadające pewien dorobek dziennikarski.


Wszystkim laureatom gratulujemy.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.