Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Timeline: Polska + Kaszuby
wtorek, 24 marca 2020

Gra Timeline to idealny sposób na naukę przez zabawę. Gracze nawet nie zorientują się, jak wiele zostanie im w głowach już po pierwszej, krótkiej rozgrywce. Gra jest idealnym narzędziem do wykorzystania przy nauce historii, ale też świetnym sposobem na integrację grupy.

Wydawcy gry „Timeline: Polska” postanowili przybliżyć historię Polski i zaproponowali graczom karty prezentujące wydarzenia z dziejów naszej ojczyzny. Ten ruch był strzałem w dziesiątkę, co potwierdzają wysokie oceny gry, jej pozytywne recenzje oraz ilość sprzedanych egzemplarzy, która utrzymuje ten produkt na liście bestsellerów wielu sklepu.

Z inicjatywy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, przy współpracy z firmą Rebel, powstał doatek do gry „Timeline: Polska”, „Timeline: Kaszuby” prezentujący najważniejsze wydarzenia z historii Kaszub i Pomorza.

Karty zestawu dodatkowego „Timeline: Kaszuby” są tak jak w oryginalne dwustronne, jednak w odróżnieniu od pierwowzoru jedna z stron ma zapisaną nazwę wydarzenia w języku kaszubskim.

Zestaw gra "Timeline: Polska wraz z dodatkiem „Timeline: Kaszuby” jest do nabycia w księgani internetowej www.KaszubskaKsiazka.pl -> kliknij

Życzymy udanej nauki poprzez zabawę!
 

 


Zasady gry:

Jest to prosta gra, której zasady można wyjaśnić w dwie minuty. Każdy z uczestników zabawy otrzymuje pewną ilość kart (od 4 do 6). Pozostałe karty tworzą talię, którą kładzie się w zasięgu wszystkich uczestników zabawy. Następnie na środek stołu wykłada się kartę z odsłoniętą datą. Jest to nasz punkt odniesienia, względem którego będziemy rozkładali karty na osi czasu. Po kolei każdy z graczy musi określić, które z jego kart umiejscowić przed, a które po rzeczy zilustrowanej na karcie stanowiącej punkt odniesienia. Te zdarzenia, które rozegrały się wcześniej kładziemy na lewo, a te późniejsze na prawo – właśnie dlatego należy zwrócić szczególną uwagę, aby wszyscy otrzymali swoje karty stroną nie zawierającą daty. Z każdą kolejną kartą wyłożoną na środek stołu gra staje się coraz trudniejsza. Kiedy bowiem obok karty „Chrzest Polski” (966) i „Zjazd gnieźnieński” (1000) pojawi się karta „Pierwsze zdanie napisane w języku Polskim” będziemy musieli zdecydować, czy umieścić ja na lewo, na prawo, czy po środku obydwu kart. Kiedy gracz ułoży kartę w złym miejscu jest zmuszony odrzucić ją i wziąć ze stosu pozostałych kart nową. Gra przeznaczona jest do użytku w gronie od dwóch do ośmiu osób. Poszczególne tury rozgrywa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a całą zabawę rozpoczyna najmłodszy z graczy. Grę wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich swoich kart.

Zasady gry na YouTube: https://bit.ly/2WEL7bx

Zawartość pudełka:

  • 110 kart podstawowych
  • 10 kart kaszubskich
  • instrukcja
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.