Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Rok 1920. Trudne pomorskie pogranicze
środa, 7 października 2020

W semestrze zimowym 2020/21 wykłady ogólnouczelniane na UG prowadzone są zdalnie. Tegoroczny cykl wykładów kaszubologicznych "Rok 1920. Trudne pomorskie pogranicze" będzie trwał od 12 października do 21 grudnia 2020 r. Każdy wykład ma dwie części: zapraszamy do wysłuchania nagrania, a potem do osobistego spotkania z wykładowcą za pomocą aplikacji Microsoft Teams w terminach podanych na stronie Wydziału Filologicznego (fil.ug.edu.pl "Aktualności"), na plakatach lub na stronie wydarzenia na FB (https://fb.me/e/2TrtMqJBg).

 

"Rok 1920 zmienił na Pomorzu sytuację polityczną, ekonomiczną, społeczną i językową. Postawił nowe wyzwania i niósł nadzieje na podmiotowe traktowanie Pomorza i jego mieszkańców w odradzającym się państwie polskim. Trudno zrozumieć rok 1920 bez sięgnięcia do wcześniejszej historii…. W tegorocznym cyklu wykładów chcemy poszukać rysów znamiennych dla Pomorzan, gdańszczan i Kaszubów. Chcemy opowiedzieć o tych ważnych wydarzeniach, osobach i tekstach kultury, które odcisnęły piętno na tożsamości pomorskiej społeczności..."

 


Poniżej zamieszczamy dotychczas wygłoszone wykłady

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2021 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.