Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Otrzymaliśmy ponad 12 tys. złotych z tytułu 1 %!
piątek, 16 października 2020

Z tytułu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2019 rok otrzymaliśmy 12.328,00 złotych, które będą przeznaczone na budowę pomnika Lecha Będkowskiego!

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przeznaczyły swój 1% podatku na ten niezwykle ważny dla nas cel!

W dalszym ciągu możecie wesprzeć  ideę budowy pomnika poprzez przekazanie darowizny.

 

Jak to zrobić?

 

Należy dokonać przelewu na konto Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego o nr

85 1020 1811 0000 0402 0123 9185

lub wpłacić gotówkę w Biurze Zarządu Głównego ZKP.

 

Wpłatę tę darczyńca może odliczyć od dochodu w zeznaniu rocznym PIT, gdyż wpłacając środki dla Zrzeszenia dokonuje się darowizny na rzecz organizacji pożytku publicznego, którą jest ZKP.

Wpłaty prosimy realizować z tytułem „Lech Bądkowski, darowizna dla Organizacji Pożytku Publicznego”.


Z inicjatywą postawienia pomnika Lecha Bądkowskiego wystąpiły wraz z nami dwie organizacje: Gdański Komitet Obywatelski oraz Stowarzyszenie „Społeczny Komitet Budowy Pomnika Poległych Stoczniowców 1970 w Gdańsku”, którzy złożyli formalny wniosek i podjęli się gromadzenia środków na sfinansowanie pomnika.

fot. Miejsce budowy pomnika

Jako lokalizację wybrano miejsce na skwerku u zbiegu ulic Świętojańskiej i Minogi, tuż przy kościele św. Jana w Gdańsku. Pomnik ma upamiętniać zasługi Lecha Bądkowskiego - przede wszystkim rolę, jaką odegrał w latach 1980-81 jako autorytet dla działaczy demokratycznej i niepodległościowej opozycji. Ma także uhonorować wysiłek w pozytywistycznej tradycji „pracy u podstaw”, jaki Bądkowski włożył w tworzenie zrębów samorządności na Pomorzu.

fot. Pierwsze spotkanie komitetu budowy pomnika

Pomnik będzie prezentować postać Lecha Bądkowskiego w ruchu, ubranego w garnitur z teczką w ręku, tak jakby zmierzał do swojej pracowni, która była zlokalizowana niedaleko na gdańskim Targu Rybnym. Będzie kroczyć po cienkim lodzie symbolizującym tamtejszy system, który kruszył się poprzez działalność takich ludzi jak Lech Bądkowski.

 

Więcej informacji o budowie pomnika znajdziecie na:

http://kaszubi.pl/aktualnosci/aktualnosc/id/1909

 

Inauguracyjne spotkanie Komitetu Budowy Pomnika Lecha Bądkowskiego:

http://www.kaszubi.pl/aktualnosci/aktualnosc/id/1961

 

2020 Rok Lecha Bądkowskiego w Gdańsku:

https://www.gdansk.pl/badkowski

 


 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.