Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kaszëbsczé webinaria - chcemë le sã inspirowac (9)
środa, 10 lutego 2021

W dzysészim webinarium, szkólnô kaszëbsczégò jãzëka, Ana Swistun ze Spòdleczny Szkòłë nr 3 m. Sztefana Żeromsczégò w Rédze, chtërna prowadzy téż karno na facebook’ù “szkólny kaszëbsczégò jãzëka”, zaprosy waji w swiat aplikacji Bitmoji. Pòkôże jak mòże tã aplikacã wëkòrzëstac na ùczbach kaszëbsczégò jãzëka.

W filmie szkólnô pòkôże jak zainstalowac aplikacjã w telefónie, jak mòże pòłączëc Bitmoji z przezérnicą Chrome bë wëkòrzëstac jã w programach zortu Canva, Genially, Paint, itd.; jak mòże kòrzëstac z nakładczi Bitmoji w przezérnicë Chrome a téż pòdô przikłôd ùżëcô Bitmoji w pòłączeniu z padletã. Dzãka ti aplikacji szkòlôce razã ze szkólnym mògą stwòrzëc òpòwiesc w kaszëbsczim jãzëkù z wëkòrzëstanim òbrôzków Bitmoji. Szkólny mògą wëzwëskac téż Bitmoji rëchtëjącë ùczbë np. ò wëzdrzatkù, całim dniu, pògòdze, wseczëcach.

Projekt został zrealizowany dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2021 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.